Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy za każdym razem trzeba update żródeł repozytoriów?
0
Mam na imię Tomasz i wszystkich serdecznie witam. Mam takie pytanie. W celu aktualizacji systemu używam apt-get ale czy za każdym razem przed upgrade musze robić poleceniem apt-get update??? Czy wystarczy raz na jakiś czas?
Odpowiedz
0
Patrzyłeś do manuala man apt-get po co jest to potrzebne?

Cytat:update
          update jest używane do zsynchronizowania zawartości plików indeksu pakietów z ich
          źródłami. Lista dostępnych pakietów jest pobierana z lokalizacji określonych w pliku
          /etc/apt/sources.list. Na przykład, gdy używane jest archiwum Debiana, to polecenie
          pobiera i przegląda pliki Packages.gz, tak żeby udostępnić informacje o nowych i
          uaktualnionych pakietach. Polecenie update powinno być użyte zawsze przed upgrade lub
          dist-upgrade. Należy zauważyć, że licznik całkowitego postępu operacji jest błędny,
          ponieważ rozmiar plików Packages.gz nie jest wcześniej znany.

http://manpages.ubuntu.com/manpages/bion...get.8.html
Odpowiedz
0
Nie patrzyłem bo nie wiedziałem co to jest ten man apt-get. Ale teraz już wiem i się dowiedziałem też co do apt-get update. W każdym razie za obie te informacje dziękuje.
Odpowiedz
0
Zaleca się każdorazowo wykonywać update przed instalacją lub aktualizacją.
Odpowiedz
0
O tym to ja też nie wiedziałem dedito, aktualki zwyczajnie puszczam jak mam monit w trayu i idą bez tańcowania.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | 4.15.0-69-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060
Odpowiedz
0
Bo robi to za Ciebie menadżer aktualizacji (ten graficzny), a autor pytał o apt-get, to zupełnie co innego.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości