Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cloverefiboot/rEFInd/BURG - zmiana bootloadera
#11
0
Ad.1. Przekonaj się sam, nic złego się nie stanie, najwyżej system się nie uruchomi.
Ad.2. Zamiast.
Odpowiedz
#12
0
Ad.1 - No właśnie sprawdzałem i się nie uruchamiał Smile - można coś zmienić w bootloaderze, czy trzeba od nowa instalować oba systemy (po zmianie na UEFI)?
Ad.2 - Jak po zainstalowaniu któregoś z omawianych bootloaderóœ odinstalować GRUBa? (gdzieś czytałem, że jeśli są 2 bootloadery, to ten drugi /nie GRUB/ nie będzie się aktualizował.
Odpowiedz
#13
0
Ad.1.Mint 32bit nie obsługuje startu w trybie UEFI.
Ad.2.Nie mam doświadczenia w tym temacie.
Odpowiedz
#14
0
(05-05-2019, 18:17)dedito napisał(a): Ad.1.Mint 32bit nie obsługuje startu w trybie UEFI.
Ad.2.Nie mam doświadczenia w tym temacie.

Dzięki @dedito.
Mam 64bit-owe systemy (Mint i W7). Orientujesz się, czy po zmianie startu na UEFI jest konieczność reinstalacji systemów, czy można coś zmienić w bootloaderze?
Odpowiedz
#15
0
Nie ma takiej potrzeby.
Odpowiedz
#16
0
(05-05-2019, 18:36)dedito napisał(a): Nie ma takiej potrzeby.

No właśnie, jak zmienię w BIOS na UEFI, to komputer nie startuje.
Odpowiedz
#17
0
Bo nie masz bootloadera UEFI.
Nigdy nie robiłem takich konwersji jak w Twoim przypadku.
Odpowiedz
#18
0
Dzięki za pomoc.
Własnie doczytałem, że UEFI jest od W8 Smile
Chyba sobie odpuszczę te obrazki.
Odpowiedz
#19
0
Po takiej zmianie musisz na nowo utworzyć bootloader, nie pamiętam jak jest dokładnie w Windows 7 ale przy odpaleniu z nośnika instalacyjnego można wybrać opcję napraw komputer i tam powinno być coś związane z uruchamianiem systemu wtedy powinno wgrać na nowo bootloader windowsa, który nie ma opcji uruchamiania Linuxa. W live mincie można na nowo zainstalować gruba dzięki czemu można odpalać wszystko.
Nie jestem pewien ale podejrzewam że jak będziesz miał ustawione uefi o będziesz używał gruba to windows 7 powinien wystartować ale ręki nie dam sobie uciąć nigdy nie testowałem tego
Odpowiedz
#20
1
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości