Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Lenovo IdeaPad 330 - nie działa touchpad
#1
0
Cześć,
zakupiłem Lenovo IdeaPad 330-15ARR (Ryzen 5 2500U, Vega 8, 12GB Ram, 480GB SSD bez systemu w celu poznania w końcu platformy Linuxa (ot taki system motywacyjny, brak WIN7 motywuje do działania na Linuxie Wink

Po udanej instalacji Linux Mint pojawiły się dwa problemy pierwszy to brak połączenia WIFI, i drugi nie działający touch pad, o ile z pierwszym sobie w miarę szybko poradziłem to z touchpadem mam pewne problemy bo jaki bym podobny temat nie znalazł w sieci to coś jest inaczej.
Nie chciałbym tutaj wypisywać głupot bo jak pisałem wcześniej dopiero zaczynam z Linuxem więc skupię się na faktach:

Po wpisaniu
Kod:
xinput

widzimy:
Kod:
⎡ Virtual core pointer                        id=2    [master pointer  (3)]
⎜   ↳ Virtual core XTEST pointer                  id=4    [slave  pointer  (2)]
⎜   ↳ Logitech USB Optical Mouse                  id=10    [slave  pointer  (2)]
⎣ Virtual core keyboard                       id=3    [master keyboard (2)]
    ↳ Virtual core XTEST keyboard                 id=5    [slave  keyboard (3)]
    ↳ Power Button                                id=6    [slave  keyboard (3)]
    ↳ Video Bus                                   id=7    [slave  keyboard (3)]
    ↳ Video Bus                                   id=8    [slave  keyboard (3)]
    ↳ Power Button                                id=9    [slave  keyboard (3)]
    ↳ EasyCamera: EasyCamera                      id=11    [slave  keyboard (3)]
    ↳ Ideapad extra buttons                       id=12    [slave  keyboard (3)]
    ↳ AT Translated Set 2 keyboard                id=13    [slave  keyboard (3)]

Jak widać myszka na USB działa bez problemowo.

Dodatkowe info:


Kod:
uname -a

Linux Lenovo-ideapad-330-15ARR 4.15.0-47-generic #50-Ubuntu SMP Wed Mar 13 10:44:52 UTC 2019 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux


cat /etc/issue

Linux Mint 19.1 Tessa \n \lp { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 115%; }


Co więcej aktualizowałem co się dało (jądro i wszystkie inne aktualizacje jakie były dostępne w panelu Menadźer aktualizacji - bo wyczytałem, że dla ubuntu wystarczy aktualizacja jądra w podobnym temacie, liczyłem że może to to, ale nie pomogło).

Pomóżcie, abym mógł się nadal cieszyć użytkowaniem i poznawaniem Linuxa Smile


Wiadomości w tym wątku
Lenovo IdeaPad 330 - nie działa touchpad - przez elwiniar - 05-05-2019, 14:34
RE: Lenovo IdeaPad 330 - nie działa touchpad - przez elwiniar - 07-05-2019, 22:58
RE: Lenovo IdeaPad 330 - nie działa touchpad - przez elwiniar - 08-05-2019, 21:25

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości