Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Groźby hakera
#11
0
Żadne oprogramowanie nie zastąpi zdrowego rozsądku i podstawowej wiedzy.
To trochę jak "nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania".

Przenoszę wątek do OFFTOPu, jakoś tak mało tego software w treściach wątku Smile
#12
0
(08-05-2019, 10:57)MintMind napisał(a): Wyspecjalizowane oprogramowanie w kategorii bezpieczeństwa ma chyba lepszą bazę danych potencjalnych zagrożeń niż przeglądarka internetowa?

Z tego co wiem to przeglądarki korzystają z bazy googla, i zapewniam cię że jest ona bardzo ale to bardzo dobra o ile nie najlepsza. Wspomniane przez ciebie specjalistyczne oprogramowanie w większości pewnie też. Wymagane doświadczenie? w zasadzie żadne, starczą proste zasady typu nigdy nie płać przelewem, a jak to jedyna możliwość jesteś w fałszywym sklepie, i próbują cię orznąć. Powód? przelewu nie da się cofnąć, jak pójdzie to proszenie odbiorcy albo sąd (a tam będzie dość duża kolejka oszukanych). Natomiast internetowe płacenie kartą jest bezpieczne, bo możesz je cofnąć do 90 dni (odzyskanie kasy to już zadanie dla banku, ty dostajesz zwrot środków na konto dużo szybciej). Dane kart owszem są kradzione, ale te potrzebne do wykonania duplikatu karty do płatności w fizycznym terminalu (zawartość paska magnetycznego i pin), zwykle z użyciem "przerobionych" wersji takowych np nakładek na bankomaty.
#13
0
Dodałbym serwery DNS-y chroniące przed niebezpiecznymi stronami, typu

Quad 9 - 9.9.9.9

Cloudflare 1.1.1.1 (Quad 1) oraz 1.0.0.1

AdGuard (DoH) 176.103.130.130 oraz 176.103.130.131 dla IPv4
#14
0
Ja właśnie chciałem dodać serwery AdGuarda, ale nie wiem dokładnie, jak to zrobić. Trochę różni się ich tutorial od tego na czym pracuję. Mógłbyś, Ciastek, zrobić bardzo krótką ściągę dla Minta? Bym był bardzo wdzięczny. Oraz jak możesz, podaj też informacje, jak sprawdzić, czy wszystko zostało ustawione prawidłowo.

Jeszcze co do wątku głównego: sprawdziłbym tego gościa email. Między innymi, może to trochę oczywiste, ale czasem "kopiuj"+"wklej" do wyszukiwarki może dać jakiś wynik. Warto też zapoznać się z narzędziami google, jak wyszukiwać informacje.

#15
0
Zamykam. Szkoda czasu na tego typu dyskusje.

Jeden temat - jeden wątek / problem.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości