Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja Minta tessa obok Win 10
#1
0
Witam,

tak jak ogarniam dobrze Windowsa tak z Linuxem dopiero rozpoczynam moją przygodę. Windowsa 10 mam zainstalowanego w trybie UEFI przy wyłączonym Secure Boot. chciałbym także w trybie UEFI zainstalować Minta na tym samym dysku. Jak prawidłowo podzielić partycję? Czy użyć tego co mi podpowiada instalator Minta?? Znalazłem ciekawy artykuł:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje...kroku.html

Stosować się do niego? czy wybrać opcję nr.1 instalacja Minta obok Windows Boot Manager. wolę spytać zawczasu, żeby potem nie płakać. Mogę ręcznie porobić partycję. to nie problem dla mnie. U mnie po kliknięciu  Instalacja obok Windows Boot Manager. chce mi zająć ponad połowę dostępnego miejsca na dysku. Mogę ręcznie ustawić partycję (/root) i na (/home) swapa ponoć przy mint się nie ustawia bo mint i tak automatycznie swapa zrobi. Załączyłem plik co prawda o Ubuntu ale mam taki sam wybór opcji instalacji. którą lepiej wybrać? automatyczną czy tak jak w artykule robić to ręcznie i ustawiać samemu partycje?

Konfiguracja sprzętu:

i7 - 8550U
16Gb RAM DDR4
SSD 512GB

Ati radeon.

Pozdrawiam i dzięki za rady.
Odpowiedz
#2
0
Kiedyś podczas automatycznej instalacji Linux Mint tworzona była oddzielna partycja /home i swap. Twórcy systemu zrezygnowali z tego na rzecz jednej partycji systemowej /, nawet swap jest tworzony jako plik a nie partycja. To jest ich rekomendacja a także moja.

(07-05-2019, 14:11)maciejpn1981 napisał(a): U mnie po kliknięciu  Instalacja obok Windows Boot Manager. chce mi zająć ponad połowę dostępnego miejsca na dysku.

Nawet podczas automatycznej instalacji możesz zadecydować ile miejsca zajmują poszczególne systemy.
>> Linux Mint 19.1 - instalacja
Odpowiedz
#3
0
(07-05-2019, 15:16)magnus napisał(a): Kiedyś podczas automatycznej instalacji Linux Mint tworzona była oddzielna partycja /home i swap. Twórcy systemu zrezygnowali z tego na rzecz jednej partycji systemowej /, nawet swap jest tworzony jako plik a nie partycja. To jest ich rekomendacja a także moja.

(07-05-2019, 14:11)maciejpn1981 napisał(a): U mnie po kliknięciu  Instalacja obok Windows Boot Manager. chce mi zająć ponad połowę dostępnego miejsca na dysku.

Nawet podczas automatycznej instalacji możesz zadecydować ile miejsca zajmują poszczególne systemy.
>> Linux Mint 19.1 - instalacja

Dzięki za pomoc..przeoczyłem tę możliwość. Przystępuje do instalacji.. w razie w.. będę pytał. Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości