Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Przeniesienie partycji home.
#1
0
Witam

Mam pytanko, jak przenieść home, na inną partycję, tak aby partycja była szyfrowana.
Nie potrafię w Virtualbox rozbić instalki tak, aby szyfrowane były odpowiednio: / , /home oraz swap. Jak próbuje przy instalacji rozbić na takie partycje, to wypluwa mi, że nie może zamontować partycji i wszystko staje. Natomiast jak dam tylko szyfrowane "Swap", oraz "\ " idzie bez problemu.
Mam jeden dysk, na nim system XP zrobiony TC, odpala bez problemu, teraz dodałem Minta, z szyfrowaniem do tego dysku, całość odpala, ale mam tylko szyfrowany swap i cały system, łącznie z home, który znajduje się na partycji z linux, a chcę mieć osobno.
ktoś coś poradzi??
Utworzyłem nowy dysk wirtualny sdb, na nim mam partycję zrobioną luks, sformatowałem ją na ext4, zamontowałem, przeniosłem do niej home i teraz, nie wiem jak mam dowiązać ją do fstab. tak aby ruszyło, po pierwszym restarcie, nie mogę się zalogować, bo nie widzi home

pozdrawiam

Witam

No więc udało się.
Problemem było deszyfrowanie na starcie - trzeba było dodać wpis do /etc/crypttab, oraz  montowanie partycji na starcie, czyli dodanie dokładnie wpisu /dev/mapper/nazwa_partycji

Teraz hula aż miło ;-)
#2
0
Oddzieliłem post.
Nie podpinamy się pod cudze wątki.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości