Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oczy bolą i dostaje oczopląsu na linuxie
0
Witam

Linux a w szczególności mint to bardzo fajny i bezpieczny system. Jest tylko jeden problem. Kiedy korzystam z linuxa(wszystko jedno jakiej dystrybucji) to zaczynają mnie boleć oczy i dostaje oczopląsu po pewnym czasie. Na windowsach tak nie miałem. Nie chce tego wiązać czy z linuxem czy z windowsem ale tak jest. Używam linuxa na laptopie lenovo ideapad 320 z kartą zintegrowaną intel hd. Rozdzielczość natywną mam 1920x1080 a odświeżanie było 60 hz a ja ostatnio ustawiłem na 120 hz(niewiele to dało). Obraz mam przeze mnie przyciemniony. Czy to wina sterownika? Na windzgrozie był sterownik na ten system, na linuxie jest ten otwarty. Dodam jeszcze że nosze okulary -5 i -4,5 czyli mocne. Co mam zrobić?
Odpowiedz
0
1920x1080 na 15", to IMO jest problemem 8)
Spróbuj mniejszej rozdzielczości + ciemny motyw + redshift.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M; LU#586742
Odpowiedz
0
(15-05-2019, 09:44)atomz napisał(a): Co mam zrobić?

Iść do okulisty
Odpowiedz
0
Ustawiłem ciemny motyw i zmniejszyłem rozdzielczość. Troche pomogło. Nie "wali" mi po oczach już ta biel. A do okulisty się wybiore niedługo. Bo ze dwa lata nie byłem.
Odpowiedz
0
Jeśli masz możliwość i zbliżasz się do czwartego krzyża, do komputera zostaw sobie albo starsze okulary, lub zrób słabsze (tak 0.5 - 1 dioptrii).
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M; LU#586742
Odpowiedz
0
(15-05-2019, 10:36)yahoob3 napisał(a): Jeśli masz możliwość i zbliżasz się do czwartego krzyża, do komputera zostaw sobie albo starsze okulary, lub zrób słabsze (tak 0.5 - 1 dioptrii).

Sorki może nie zajarzyłem , ale o co chodzi z tym czwartym krzyżem? Ja okulary mam tak jak napisałem -5 i -4,5 i jeszcze dodatkowo mam w szkłach cylindry, ponieważ mam lekkiego zeza rozbierznego.
Odpowiedz
0
Smile Miałem na myśli... jak przekroczysz czterdziestkę i paradoksalnie ręce krótkowidza zaczną robić się za krótkie (jak reklamuje Krystyna Czubówna), słabsze okulary do komputera są jak znalazł Smile

Jak nie załapałeś 4+, masz jeszcze czas Big Grin
Pozdrawiam.

EDIT:
Przenoszę do off topu Smile
Odpowiedz
0
Hmm... może masz uczulenie na Linuxa w spadku od "Okienek"? A co ma Mint do tego? Czemu akurat Mint? Toż to system z wyglądu jak każdy :-) Jak bolą oczy to zmniejsza się jasność monitora i tyle :-)
Odpowiedz
0
(15-05-2019, 11:28)InfiniteLove napisał(a): Hmm... może masz uczulenie na Linuxa w spadku od "Okienek"? A co ma Mint do tego? Czemu akurat Mint? Toż to system z wyglądu jak każdy :-) Jak bolą oczy to zmniejsza się jasność monitora i tyle :-)

Nie mam żadnego uczulenia... I napisałem przecież że nie chce tego wiązać ani z linuxem ani z windowsem.  Zmniejszenie jasności nie pomogło. Mam 38 lat. Ale zainstalowałem sobie infanility fonts. Czyli renderowanie.
Odpowiedz
0
Ja mam 35 lat i naprawdę nie rozumiem w czym masz problem... Ekran jak ekran. Jeśli razi po oczach to zmniejszam jasność :-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości