Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
League of Legends na linux
#5
0
Bo i nie za specjalnie jest co dokładniej opisywać. Starałem się być maksymalnie rzeczowy w przedstawianym problemie, by nie zawalać niepotrzebnie ścianą tekstu ;> No ale mogę spróbować opisać trochę dokładniej,te moje próby. Zacząłem od lutris. Zainstalowałem, wybrałem lola z wyszukiwarki, wgrałem wersję D9VK experimental, ustawiłem wersję wine najnowszą czyli 4.8, w ustawieniach włączyłem DXVK. Takie ustawienie początkowo pozwoliło uruchomić grę, ściągnąć aktualizację. Niestety próba zalogowania już się nie powiodła. Nic się nie wyświetlało dalej. Następnie eksperymentowałem z różnymi wersjami wine, oraz włączaniem DXVK i wyłączaniem. Za każdym razem efekty były podobne. Jedno ustawienie pozwoliło na ciut więcej, a mianowicie wybranie wersji wine 4.0 z wyłączonym DXVK. Udało się zalogować, przejść do wyboru trybu gry, następnie wyboru bohatera i już sama gra się miała ładować.. i nagle błąd ;p Oczywiście w wine stosowałem ustawienie zgodności z windows 7. ustawienie win 10 nie pomogło w żaden sposób. Próbowałem również wybrać inną wersje lola oferowaną przez lutris, tą bez dodatku D9VK, oznaczaną jako"latest" i też nie dało rady wyjść nic więcej po za wybór bohatera i błąd. Tyle było prób z lutris. Spróbowałem potem play on linux, podobne próby co w lutris.. bez efektu, zawsze błąd, że mogę wysłać raport do riot jeśli chcę. Podjąłem też wyzwania z klasycznym wine w wersji 4.0 z repozytoriów minta, ściągnięciem ręcznym instalki gry ze strony producenta, i efekty były takie same. A nawet gorsze, bo podstawowy klient się instaluje, ale już uruchomienie i ściągnięcie patchów jest niewykonalne. Wyskakuje ten sam błąd co w play on linux. Więc.. ja nie mam wiedzy by bardziej coś grzebać, może to kwestia głębszego ustawienia wine? Czytałem, że w ostatnim patchu zlikwidowali wsparcie dla visty i xp, a działanie na lutris opierało się właśnie na Viście. Pewnie to kwestia ręcznego ustawienia programu. I być może ruszy na ustawieniu Windows 7/10. Wiesz, bardzo bym się cieszył, gdybyś po przeczytaniu tego znalazł jakiś sposób na ogarnięcie tego. Ale wątpię ;p
Intel Core i7-6700K, 4.6GHz, Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 GAMING 8GB GDDR5 ,16 GB RAM
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
League of Legends na linux - przez Gersardo - 19-05-2019, 16:18
RE: League of Legends na linux - przez dedito - 19-05-2019, 17:59
RE: League of Legends na linux - przez Gersardo - 19-05-2019, 20:20
RE: League of Legends na linux - przez dedito - 19-05-2019, 20:37
RE: League of Legends na linux - przez Gersardo - 19-05-2019, 23:16
RE: League of Legends na linux - przez jury - 20-05-2019, 13:11
RE: League of Legends na linux - przez Gersardo - 20-05-2019, 18:55

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości