Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Utworzenie wielu partycji pod Mint'em
#1
Question 
0
Już jest. Cały mój lap jest na Mincie. Jest jednak coś co chętnie bym jeszcze poprawił.
Podczas partycjonowania zrobiłem te 20GB na Boot, 4GB na ten SWAP i zostało mi jakieś 700GB. Czy nie da się tego też rozdzielić na inne partycje poza Home? Ja próbowałem np na Home przeznaczyć 200GB a resztę sobie podzieliłem na dwie po około 250GB no ale nie mogłem tego zrobić bo pojawiał się błąd, że niby system plików się nie zgadza i trzeba poprawić. Hola hola. Patrzyłem to wszystkie były pod tym samym systemem plików. Nie pamiętam dokładnie nazwy ale widziałem, że wszystkie partycje były pod tym samym systemem plików. Zero inności.

Czy w ogóle da się coś takiego zrobić? Partycja jedna 700GB to lekka przesada jak myślę. Były tam opcje by zrobić je pod /user np i tak chciałem zrobić no ale wyskakiwał ten błąd....

Da się coś z tym zrobić?

PS: A teraz takie coś -> [Obrazek: wrSrMCgl.png]
#2
0
Może pokaż układ partycji, żeby było wiadomo jak to masz pokrojone. xD
#3
0
[Obrazek: nzL59nql.png] Tak bo jakoś inaczej się nie dało/nie umiałem.


Trafiłem na fajny poradnik na ruskiej stronie napisany po polsku ale nie mogę odnaleźć tej strony teraz :-)
#4
0
Oj namieszałeś. xD

Najprościej to jest wywalić /home/ i rozszerzyć / .
#5
0
Radzili by tak to tam zrobić. Pierwsza partycja BOOT 20/30GB, Potem SWAP a potem Home....
#6
0
To jest jest partycja /boot/ tylko / (root).

A pokaż jeszcze:

Kod:
# fdisk -l /dev/sda
#7
0
[Obrazek: HsAOY9Pl.png]


Teraz to już miejsca brakuje... Po co jest Home skoro system zapisuje wsio na root? :-)
#8
0
Jako root to polecenie wydaj.
#9
0
[Obrazek: zP72LXQl.png]
#10
0
No to masz do wywalenia również i swap. xD

Potem jak już wywalisz ten /home/ i swap to rozciągnij / i potem utwórz swap i na końcu home i co tam jeszcze se chcesz.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości