Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szantaż "hakiera"
#1
0
Taką oto wiadomość email otrzymałem dzisiaj.
Socjotechnika najniższych lotów:
[email protected] napisał(a):Pozdrawiam was!

Mam dla ciebie złe wieści.
11.02.2019 - w tym dniu włamałem się do twojego systemu operacyjnego i uzyskałem pełny dostęp do twojego konta [email protected].

Tak to było:
W oprogramowaniu routera, do którego byłeś podłączony w tym dniu, wystąpiła podatność na zranienie.
Najpierw zhakowałem ten router i umieściłem na nim mój złośliwy kod.
Kiedy połączone do niego przez Internet, mój trojan został zainstalowany w systemie operacyjnym twojego urządzenia.

Następnie wykonałem pełną kopię dysku (mam całą książkę adresową, historię przeglądania stron, wszystkie pliki, numery telefonów i adresy wszystkich kontaktów).

Miesiąc temu chciałem zablokować Twoje urządzenie i poprosić o niewielką kwotę, aby odblokować.
Ale przypadkowo widziałem witryny, które regularnie odwiedzasz. Jestem zszokowany twoimi ulubionymi zasobami.
Mówię o witrynach dla dorosłych.

Chcę powiedzieć - jesteś wielkim zboczeńcem. Masz nieokiełznaną fantazję!

Potem przyszedł mi do głowy pewien pomysł.
Zrobiłem zrzut ekranu z intymnej strony, na którym "cieszyłeś się"(wiesz o co mi chodzi, prawda?).
Potem zrobiłem zdjęcie twojej rozrywki (używając aparatu twojego urządzenia).
Rezultat był świetny!

Jestem głęboko przekonany, że nie chciałbyś pokazać tych zdjęć swoim bliskim, przyjaciołom lub znajomym.
Myślę, że 253€ to niewielka kwota za moje milczenie.
Poza tym spędziłem dużo czasu nad tobą!

Akceptuję pieniądze tylko w Bitcons.
Mój portfel BTC: 12YfqqLP4qAeENmnuW7sB8oC8T6TFLawE5

Nie wiesz, jak uzupełnić portfel Bitcoin?
W dowolnej wyszukiwarce napisz "jak uzupełnić portfel btc".
To łatwiejsze niż przelanie pieniędzy na kartę kredytową!

W przypadku płatności masz trochę więcej niż dwa dni (dokładnie 50 godzin).
Nie martw się, timer włączy się, gdy tylko otworzy się ten list. Tak, tak ... już się zaczęło!

Po dokonaniu płatności mój wirus i kompromitacja z Tobą automatycznie ulegają samozniszczeniu.
Pamiętaj, jeśli nie otrzymam określonej kwoty od ciebie, twoje urządzenie zostanie zablokowane, a wszystkie twoje kontakty otrzymają zdjęcie z twoją "rozrywką".

Chcę, żebyś nie robił głupich rzeczy:
- Nie próbuj znaleźć i zniszczyć mojego wirusa! (Wszystkie twoje dane są już przesłane na serwer zdalny)
- Nie próbuj się ze mną kontaktować (nie jest to możliwe, adres nadawcy jest generowany automatycznie).
- Różne usługi bezpieczeństwa nie pomogą, formatowanie dysku lub niszczenie urządzenia również nie pomoże, ponieważ dane są już na serwerze zdalnym.

P.S. Gwarantuję ci, że nie będę ci przeszkadzał po wypłacie, ponieważ nie jesteś jedyną osobą, z którą "pracuję".
To jest kod honoru hakera.

Od tej pory radzę korzystać z dobrych programów antywirusowych i aktualizować je regularnie (kilka razy dziennie)!

Nie bądź na mnie zły, każdy ma własną pracę.
Do widzenia

Odpowiadając z wyprzedzeniem, na Wasze pytania: Nie, nie było w załączniku "zdjęcia z rozrywki". Dokładnie, nic więcej nie było.
Odpowiedz
#2
0
Cytat:wiesz o co mi chodzi, prawda?

Nichuja? xD

Napisz mu, że masz nowego maila, i daj mu mojego. xD
Odpowiedz
#3
0
Też takie dostaje.. po ang tez Smile

ps. ale w sumie lepiej nie masturbować się przed laptopem z kamerką - grom wie kto patrzy Wink
Odpowiedz
#4
0
No bo jeszcze ci skrina desktopa zrobią i dopiero będzie. xD
Odpowiedz
#5
0
[email protected] napisał(a):Nie bądź na mnie zły, każdy ma własną pracę.
Padłem Big Grin . Ja niestety takich maili nie dostaję Tongue .

EDIT:

W dziób pingiwna, to stare jest... Nie zauważyłem z jakiej racji zostało odświeżone... Przepraszam.
Pozdrawiam,
imarcin0409
Odpowiedz
#6
0
przeskanuj dobrze komputer programem antywirusowym bo to może być wirus takie wiadomości dostają raczej na zachodzie a że naszych jest tam dużo korzystają z zarażonych tym wirusem komputerów to trafia on i do nas trafił i do ciebie gdzieś zachomikowany w jakimś pobranym folderze aby w odpowiednim momencie się uaktywnić może być to jak będziesz usuwał jakiś folder to tyczy systemu Windows pamiętaj jak ci zablokuje taki wirus komputer to musisz system usunąć ręcznie wgrywanie nowego systemu Windows spowoduje że utracisz wszystkie dane a wirus pozostanie dalej
Odpowiedz
#7
0
Nie sądzę, żeby @dedito miał zawirusowanego Debiana Smile Też dostałem podobnego maila.
Powtórzę: ten "spam" bo inaczej tego nazwać nie można, to atak socjotechniczny* przesłany na e-maile, które wyciekły (niekoniecznie wraz z hasłami) z jakiegoś serwisu.
Dopóki w załączeniu faktycznie nie ma "zdjęcia z rozrywki", takie rzeczy można zignorować.

* a nuż ktoś jest "winny" czynów nieobyczajnych, przestraszy się i zapłaci.
Odpowiedz
#8
0
(10-11-2021, 12:50)Jogi napisał(a): przeskanuj dobrze komputer programem antywirusowym bo to może być  wirus takie wiadomości dostają raczej na zachodzie a że naszych jest tam dużo korzystają z zarażonych tym wirusem komputerów to trafia on i do nas trafił i do ciebie gdzieś zachomikowany w jakimś pobranym folderze aby w odpowiednim momencie się uaktywnić może być to jak będziesz usuwał jakiś folder to tyczy systemu Windows pamiętaj jak ci zablokuje taki wirus komputer to musisz system usunąć ręcznie wgrywanie nowego systemu Windows spowoduje że utracisz wszystkie dane a wirus pozostanie dalej

Powiedz mi jak miałbym się zarazić tym wirusem bo nie rozumiem?
Odpowiedz
#9
0
Zakładając, że nie jest to jakiś syf multiplatformowy, to ja bym widział zarażenie tak:

Kod:
wget https://wirus-robiący-zdjęcia-ptaszka

sudo dpkg -i ~/wirus-robiący-zdjęcia-ptaszka.deb

Oczywiście powyższe jest od czapy i z przymrużonymi obydwoma oczami Big Grin
Odpowiedz
#10
0
To jest wałek. Też to kiedyś dostałem i kilku znajomych. Śmiało możesz zignorowaćSmile

https://www.dobreprogramy.pl/oszust-twie...799200640a

Teraz już widzę mniej wołają, jacy oni litościwi się zrobili Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości