Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GPU do wspomagania filmów i youtube
#1
0
Mam sprzęt jak w stopce. Czy to był wcześniej windows, czy obecnie świetnie działający MINT, to nadal jest problem z filmami na YT, czyli brak wspomagania sprzętowego. Filmy na pełnym ekranie się tną, 1080p 60fps jest już nierealne. I teraz pytanie, która karta, powiedzmy budżetowa/tania, poradzi sobie ze sprzętowym wspomaganiem YT w tym systemie? Nvidia np. który najniższy model, który chipset?

Kod:
Machine:
  Type: Desktop Mobo: Gigabyte model: G31M-ES2L v: x.x
  serial: <root required> BIOS: Award v: FE date: 09/29/2009
CPU:
  Topology: Dual Core model: Intel Core2 Duo E8600 bits: 64 type: MCP
  L2 cache: 6144 KiB
  Speed: 2314 MHz min/max: 2000/3333 MHz Core speeds (MHz): 1: 2000 2: 2000
Graphics:
  Device-1: Intel 82G33/G31 Express Integrated Graphics driver: i915
  v: kernel
  Display: x11 server: X.Org 1.19.6 driver: intel
  unloaded: fbdev,modesetting,vesa resolution: 1920x1080~60Hz
  OpenGL: renderer: Mesa DRI Intel G33 v: 1.4 Mesa 18.2.8
Terminal HP t520, DDR3 4GB, SSD 240GB, CPU AMD GX-212JC @ 2x1,2GHz, GPU AMD ATI Radeon R1E/R2E, 2x LCD 24'' DELL, soft: Apache, MariaDB, PostgreSQL, ProFTPd, Samba, LDAP, proxy Squid, soft RAID5 (6x USB Pendrive 256GB)
Odpowiedz
#2
0
A jakie masz efekty odtwarzając w mpv czy vlc?
Mi się wydaje, że ten sprzęt powinien bez problemu odtwarzać HD.
Ewentualnie spróbować przejść na https://launchpad.net/~oibaf/+archive/ub...cs-drivers
Odpowiedz
#3
0
Głównie chodzi o YT i 1080p 60fps. Efekty to brak płynności, load average na poziomie 3-4 (przy procesorze dwurdzeniowym) czyli brakuje wydajności. Mam obok na biurku nowszego laptopa (jakaś i5) ale już z win10 i w menedżerze zadań wyraźnie widać, że przy odtwarzaniu materiału z YT udział bierze już prawie tylko procesor graficzny.
Terminal HP t520, DDR3 4GB, SSD 240GB, CPU AMD GX-212JC @ 2x1,2GHz, GPU AMD ATI Radeon R1E/R2E, 2x LCD 24'' DELL, soft: Apache, MariaDB, PostgreSQL, ProFTPd, Samba, LDAP, proxy Squid, soft RAID5 (6x USB Pendrive 256GB)
Odpowiedz
#4
0
Chodziło mi o to abyś sprawdził odtwarzanie YT w VLC lub MPV (nie w przeglądarce).
Odpowiedz
#5
0
Po pobraniu filmu w formacie 1080 i 60fps jest w VLC zdecydowanie lepiej. Wklejanie linku do odtwarzacza zawsze dawało jednak wynik w 720p, nie wiem czemu. W zasadzie w chromium i firefox jest tak samo (zresztą w windowsie 7 wcześniej też tak było, że się filmy na YT w najwyższym formacie cięły). Ten sprzęt już jest trochę wiekowy, stąd pytanie o grafikę, tzn zmianę. Chromium na tej integrze intela daje jakieś informacje w stylu:
Terminal HP t520, DDR3 4GB, SSD 240GB, CPU AMD GX-212JC @ 2x1,2GHz, GPU AMD ATI Radeon R1E/R2E, 2x LCD 24'' DELL, soft: Apache, MariaDB, PostgreSQL, ProFTPd, Samba, LDAP, proxy Squid, soft RAID5 (6x USB Pendrive 256GB)
Odpowiedz
#6
0
Proszę przeczytać regulamin forum

Cytat:2.11: Wprowadza się następujące zasady używania kolorów czcionek:
- kolor "czerwony" pozostaje do dyspozycji Administratorów,
- kolor "zielony" jest zarezerwowany dla Moderatorów.
https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=5
Odpowiedz
#7
0
Daj jakiś przykładowy link, na którym się tnie.
W stopce masz GMA X4500 zaś wyniki wskazują, że masz GMA 3100, co zresztą potwierdza podgląd specyfikacji płyty http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/...es2l_2x#kf
Cytat:...
Zintegrowany układ graficzny Intel GMA 3100
...
Odpowiedz
#8
0
Dedito, miałem napisać to samo Cool . Generalnie G31Integrated Intel® Graphics Media Accelerator 3100 (Intel GMA 3100). Płyty które miały kartę Integrated Intel Graphics Media Accelerator X4500 (Intel GMA X4500), zaczynały się od G41.
Odpowiedz
#9
0
Przepraszam, już poprawiłem kolory.

Opis może źle wkleiłem/przepisałem ze specyfikacji płyty, no ale generalnie wiadomo o co chodzi, że to jest integra itd. Tnie się wszystko w 1080p 60fps, filmy bez 60fps działają normalnie.


Graphics Feature Status (chromium)
  • Canvas: Hardware accelerated
  • Flash: Hardware accelerated
  • Flash Stage3D: Hardware accelerated
  • Flash Stage3D Baseline profile: Hardware accelerated
  • Compositing: Hardware accelerated
  • Multiple Raster Threads: Disabled
  • Native GpuMemoryBuffers: Software only. Hardware acceleration disabled
  • Out-of-process Rasterization: Hardware accelerated
  • Hardware Protected Video Decode: Hardware accelerated
  • Rasterization: Hardware accelerated
  • Skia Renderer: Disabled
  • Surface Control: Disabled
  • Surface Synchronization: Enabled
  • Video Decode: Hardware accelerated
  • Viz Service Display Compositor: Enabled
  • WebGL: Hardware accelerated
  • WebGL2: Hardware accelerated
Terminal HP t520, DDR3 4GB, SSD 240GB, CPU AMD GX-212JC @ 2x1,2GHz, GPU AMD ATI Radeon R1E/R2E, 2x LCD 24'' DELL, soft: Apache, MariaDB, PostgreSQL, ProFTPd, Samba, LDAP, proxy Squid, soft RAID5 (6x USB Pendrive 256GB)
Odpowiedz
#10
0
Dajże jakiś link żeby ta dyskusja nabrała sensu Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości