Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nowe jądra nie pozwalają na uruchomienie systemu
#3
1
Better response on post RE: nowe jądra nie pozwalają na uruchomienie systemuNie chciałbym nic mówić ale fajny ten mint skoro aktualizacja kernela skutkuje kernel panic. xD

Kernel to jest jedna z tych rzeczy, która musi być up to date, bo ciągle są jakieś luki bezpieczeństwa i używanie niezałatanego kernela to tylko prośba o kłopoty.

Nowe kernele, a konkretnie ich nowa funkcjonalność wprowadzona w nowszych wersjach jest potrzebna tym, którym... jest potrzebna. xD Dla przykładu, kernel 5.1 wprowadził poprawę obsługi przenoszenia danych ze SWAP do RAM przy wykonywaniu polecenia swapoff . Wcześniej ta operacja zajmowała bardzo dużo czasu przy 100% zużyciu procesora. Obecnie ta operacja zajmuje sporo mniej czasu przy kilku procentowym zużyciu procka. Dla osób takich jak ja, które korzystają ze SWAP, to jest cudownie wręcz pozytywna zmiana i ja nie mogę już używać kernela < 5.1 . Także sam musisz sobie odpowiedzieć co tracisz nie instalując nowszysz wersji (nie mówie tutaj o łatach bezpieczeństwa, bo to są osobne rzeczy).

A co do tego komunikatu jeszcze, to trzeba by tam zajrzeć w log na początek kernel panic, może tam będzie napisane co spowodowało problem. Bez całego komunikatu to nic się nie poradzi. xD Odpal system na starym jaju i poszukaj w logu tego komunikatu. Jedyne co to jeszcze można powiedzieć, że coś z ACPI może się gryźć.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
nowe jądra nie pozwalają na uruchomienie systemu - przez panter - 06-06-2019, 17:40
RE: nowe jądra nie pozwalają na uruchomienie systemu - przez morfik - 06-06-2019, 17:48

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości