Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór sieci bezprzewodowej
#1
0
Mam w domu dwie sieci Wifi i Minta 19 i 19.1 na drugim laptopie, niestety okno wyboru sieci z jakiegoś powodu akrywa drugą sieć i bardzo trudno jest zmienić sieć. Jak temu zaradzić?[Obrazek: RHdzOy8.png]

Dodano po pewnym czasie:
Mam na razie obejscie - kliknięcie na "Network settings" i dopiero wybór sieci. Bo rescan nie zawsze działa, czasem nawet jednej sieci nie pokazuje.
Odpowiedz
#2
0
Nie bardzo rozumiem w czym problem.
Sieci WiFi powinny być wyświetlane w jednym okienku menadżera połączeń.
Odpowiedz
#3
0
Okienko, które pokazuję na obrazku pokazuje tylko jedną sieć lub wcale zamiast dwóch.
Odpowiedz
#4
0
Nie rozumiem dalej, to co jest przykrywane?
Ta druga sieć jest w drugim okienku czy jak? :/
Odpowiedz
#5
0
Nie. Mam dwie sieci, a w popupie widoczna jest tylko bieżąca, albo wcale.
Odpowiedz
#6
0
na jakiej podstawie sądzisz, że masz dwie sieci?
Odpowiedz
#7
0
Jak to na jakiej podstawie? Jedną mam w Orange, drugą lokalnego dostawcy.
Jak zrobiłem rescan to pojawiły się dwie jak trzeba:
[Obrazek: DEoqPZz.png]

tylko że.. przeważnie nie ma nawet tej linii "Rescan for wireless networks".
Uwaga: nawet "Network settings" nie gwarantuje że będą dwie sieci, bo właśnie sprawdziłem i tam też pokazuje sie tylko jedna.
Jedynie w "Network Connections" sa obie ale to jest tylko historia, bez możliwości połączenia.
Odpowiedz
#8
1
Better response on post RE: Wybór sieci bezprzewodowejDaj wynik skryptu wg instrukcji https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...78#pid1078 ( [Ogłoszenie] wisi na głównej stronie forum Exclamation ).

Może trzeba sobie zmienić wifi.powersave = 3 na wifi.powersave = 2  w /etc/NetworkManager/conf.d/default-wifi-powersave-on.conf , może coś innego? Wróżkami nie jesteśmy. Magicznej kuli nie posiadamy.
Odpowiedz
#9
0
Ustawiłem wifi.powersave = 2 i po restarcie było dobrze, widziałem obie sieci. Jednak potem się zmieniło, widocznie to nie sprawa karty sieciowej (mam na USB) ale GUI Minta, który widocznie "nie chce śmiecić zbędnymi danymi" na temat Wifi, która akurat nie jest wybrana. Nie wiem, czemu w odpowiedziach jest poruszana kwestia "dwóch okienek" - jest jedno okno popup, które ma niepełne informacje. Poprawka:jeden laptop ma na USB, ten , przy którym akurat jestem ma wbudowana kartę. A wynik jest ten sam: w oknie tylko (co najwyżej!) jest tylko sieć, do której jestem akurat podłączony, co gorsza, gdy się odłączę, to nie proponuje mi dwóch tylko ukrywa obie i mam tylko możliwość podłączenia Wifi bez żadnego wyboru - podłącza do ostatnio wybranej.
Odpowiedz
#10
0
(08-06-2019, 12:30)AndrzejB napisał(a): Nie wiem, czemu w odpowiedziach jest poruszana kwestia "dwóch okienek" - jest jedno okno popup, które ma niepełne informacje.

Z tego powodu.
AndrzejB napisał(a):niestety okno wyboru sieci z jakiegoś powodu akrywa drugą sieć
Co w pierwszej chwili zrozumiałem jako niestety okno wyboru sieci z jakiegoś powodu zakrywa drugą sieć
Po chwili zastanowienia myślę, że mogło jednak chodzić o: niestety okno wyboru sieci z jakiegoś powodu ukrywa drugą sieć
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości