Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] problem z dyskiem (zabezpieczonym przy pomocy Unlocker)
#8
0
(11-06-2019, 21:35)Ulvhedin napisał(a): czemu pip wywołujesz przez sudo?

wykonuję polecenia jak podają na różnych stronach, po prostu kopiuję to tam podane.
Język komputerowy jest dla mnie zupełnie nie zrozumiały. "Sudo" "pip" wiem tylko tyle, że to jakieś komendy.
Ja chcę po prostu używać komputera do pracy jak coś podłączę, to ma działać bez wpisywania żadnych komend.
Zmieniłem system na Linux, i okazałe się, że wiele urządzeń nie nie działa, a jak działa, to po ingerencji w oprogramowaniu.
A że nie znam się na tym, to siedzę nad kompem i szukam w necie co zrobić, żeby to, co wcześniej działało, a po zmianie systemu nie chce działać, znów działało.

Dodano po pewnym czasie:
(10-06-2019, 20:36)Karpiu napisał(a): A włączyłeś to urządzenie w virtual boxie żeby przekazało je? Klikasz w menu u góry po włączeniu gościa

myślisz o "USB" Włącz kontroler USB"? To jest odhaczone, czyli włączone. Jak podłącze dysk zewnętrzny, i kliknę "dodaj nowy filtr urządzenia" (ikonka po prawej stronie z "+") wyskakuje komunikat brak urządzeń. Jak podłączałem nawigację, po potrzebuję ściągnąć do niej aktualizacje, bo na Linuxie też nie chce działać bez dodatkowych działań, też nie widzi urządzenia.
Komputer widzi, a virtual box nie.

Dodano po pewnym czasie:
(10-06-2019, 20:36)Karpiu napisał(a): A włączyłeś to urządzenie w virtual boxie żeby przekazało je? Klikasz w menu u góry po włączeniu gościa

A jak tego "gościa" włączyć?
Jedyne co znalazłem w Menu>Interfejs użytkownika> Urządzenia> "Zamontuj płyty z dodatkami gościa" i to jest odhaczone.
Innych "Gości" nie doszukałem się.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [oddzielony] problem z dyskiem (zabezpieczonym przy pomocy Unlocker) - przez Marcin - 12-06-2019, 12:45
RE: problem z dyskiem - przez yahoob3 - 09-06-2019, 15:11
RE: problem z dyskiem - przez Marcin - 15-06-2019, 21:24

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości