Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Touchpad za wolny
0
Witam,
Mint 19, zbyt powolny wskaźnik touchpada (każdy mint tak miał).  Czy da się coś z tym zrobić. gpointing device settings wystarczało od biedy ale nie mogę go znaleźć a poza tym każde uruchomienie systemu trzeba było uruchomić program, ruszyć wskaźnikiem szybkość (aby go uaktywnić) więc rozwiązanie nie za bardzo wygodne.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0
To nie działa?

[Obrazek: xOzeTKyl.png]
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M; LU#586742
Odpowiedz
0
Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie, mało tego przy suwaku przyspieszenia ustawionym maksymalnie wskaźnik przemieszcza się wolniej a przy ustawionym na minimum najszybciej.
Jakieś inne sugestie?
Odpowiedz
1
Better response on post RE: Touchpad za wolnySpróbuj tego rozwiązania:
https://forum-old.linuxmint.pl/index.php...l#msg65681

Chociaż trochę z tym zabawy.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M; LU#586742
Odpowiedz
0
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za odpowiedź. Dużo problemów jest z tym nowym mintem, jeżeli uda mi się "zrobić" touchpad zostawię ten system i będą dalsze tematy z moimi problemami w mincie. Jest tego trochę, jeżeli nie osiągnę tego co chcę system wymienię na inny, kiedyś na jednym z laptopów maiłem lubuntu i byłem bardzo zadowolony.
Oczywiście też napiszę czy udało mi się osiągnąć zamierzony skutek.
Odpowiedz
0
Ehhh...starość Smile
Jeśli sprawa dotyczy touchpada, to oczywiście ustawienia prędkości kursora dokonujemy w zakładce "Panel dotykowy".
Możesz pobawić się też czułością. Z drugiej strony trochę dziwne, że działa "na odwrót".
Odpowiedz
0
"Byłem" wcześniej w panelu dotykowy (nie działa jak powinno), to samo można zmieniać w Menu=>Edytor ustawień=>tutaj jest parę możliwości =>accessibility lub pointers. Szczerze mówiąc próbowałem tylko w pointers bo to wydaje się najbardziej logiczne ale zmiany można robić w accessibility. Żebym chociaż wiedział co zmieniam to by było super bo takie "zabawy" aby doprowadzić system w 100% użyteczności zajmują dużo czasu (czasem zmiany nie przynoszą żadnego skutku a czasem odwrotny od zamierzonego).
To nie jest tak że napisałem na forum bo mi się nie chce poszukać i pokombinować. Po prostu pomysły mi się kończą jak to ugryźć.
Pozdrawiam

ps. szkoda minta, bo ma całkiem fajne niektóre rozwiązania. Parametry które zmieniam w konsoli nie powodują absolutnie żadnego skutku (zmieniają się tylko wyniki parametrów w konsoli ale touchpad jak był mułowaty tak został, żeby za jednym razem nie dojechać z jednego końca ekranu na drugi? Na razie zobaczę najnowsze lubuntu (mam już przygotowanego pena).
Odpowiedz
1
Odpowiedz
0
(15-06-2019, 11:11)morfik napisał(a): A to?

Próbowałem, również napisałem wcześniej.
Cytat:Parametry które zmieniam w konsoli nie powodują absolutnie żadnego skutku (zmieniają się tylko wyniki parametrów w konsoli...

Minta pozbyłem się, więcej testów nie będę robił, było jeszcze kilka innych ważnych problemów do rozwiązania i bardzo nietypowych. Zainstalowałem lubuntu, tam mam problem z wifi (główny problem do rozwiązania) i granicą(za mała) i kierunkiem przewijania (odwrotnie - ale tego ew. mogę się nauczyć, bez dostosowywania) w touchpadzie, za to szybkość ustawiłem bez problemu. Ogólnie tylko pół pola touchpada potrzeba aby przeciągnąć kursor po przekątnej, w mincie byłoby to na 3 razy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości