Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program do odbioru telewizji cyfrowej
#1
0
Witam,

Chciałem się poradzić, jakie programy oprócz Kaffeine i VLC mogą posłużyć i są w jakimś stopniu dedykowane do odbioru telewizji cyfrowej? Przed przesiadką z Minta w wersji 17.3 na 19.1 korzystałem z Kaffeine, który świetnie wywiązywał się ze swojego zadania. Miałem też MeTV, także był ok, ale traktowałem go jako program dodatkowy. Po aktualizacji MeTV nie mogę zainstalować, a Kaffeine nie zawsze "łapie" kanały i co jakieś 20-30 sekund klatkuje i rozmazuje obraz. Co moglibyście mi polecić? Tak jak wspominałem wcześniej, Mint w wersji 19.3, środowisko Cinnamon, karta TV Not Only TV LV5T Deluxe USB.

Pozdrawiam,
Michał
Odpowiedz
#2
0
(16-06-2019, 10:17)Cesc93 napisał(a): Witam,

Chciałem się poradzić, jakie programy oprócz Kaffeine i VLC mogą posłużyć i są w jakimś stopniu dedykowane do odbioru telewizji cyfrowej?
Przejrzyj propozycje z
https://alternativeto.net/software/kaffe...form=linux

(16-06-2019, 10:17)Cesc93 napisał(a): Tak jak wspominałem wcześniej, Mint w wersji 19.3 ..
jeszcze takiego nie wydali Big Grin
Odpowiedz
#3
0
Z rozpędu się pomyliłem. Smile Czyli wygląda na to, że ciekawych alternatyw brak i muszę powalczyć z MeTV. Czy ktoś mógłby pomóc z instalacją? Ściągnąłem z ich strony najnowszą wersję i w paczce jest sporo plików z którymi nie mam pojęcia co zrobić. Instalacja z repozytoriów nic nie daje, bo wyrzuca błąd. Lista plików w zrzucie ekranu.

http://imgurl.pl/img/zrzut-ekranu-z-2019...8f25f2.png
Odpowiedz
#4
0
Nie jestem pewien, niech mnie ktoś zweryfikuje, ale z tego co widać to masz tam 'install', spróbuj to kliknąć (po nadaniu uprawnień do wykonania). W drugiej kolejności bym zajrzał do katalogu 'console', może tam będą komendy dla terminala w celu instalacji.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz
#5
0
Pokaż może jaki jest problem z instalacją MeTV z repozytorium.
Odpowiedz
#6
0
(16-06-2019, 10:17)Cesc93 napisał(a): Witam,

Chciałem się poradzić, jakie programy oprócz Kaffeine i VLC mogą posłużyć i są w jakimś stopniu dedykowane do odbioru telewizji cyfrowej? Przed przesiadką z Minta w wersji 17.3 na 19.1 korzystałem z Kaffeine, który świetnie wywiązywał się ze swojego zadania. Miałem też MeTV, także był ok, ale traktowałem go jako program dodatkowy. Po aktualizacji MeTV nie mogę zainstalować, a Kaffeine nie zawsze "łapie" kanały i co jakieś 20-30 sekund klatkuje i rozmazuje obraz. Co moglibyście mi polecić? Tak jak wspominałem wcześniej, Mint w wersji 19.3, środowisko Cinnamon, karta TV Not Only TV LV5T Deluxe USB.

Pozdrawiam,
Michał
Witam,
Czy ten problem został rozwiązany?
Ja mam już Minta 19.3  i mam to samo  Sad  ...
i zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić.W Windowsie wszystko hula bez zacięć, w Mincie 17 też chodziło, a teraz jest tragedia.
Czy da się z tym coś zrobić?
Odpowiedz
#7
0
(19-04-2020, 15:24)wojan napisał(a):
(16-06-2019, 10:17)Cesc93 napisał(a): Witam,

Chciałem się poradzić, jakie programy oprócz Kaffeine i VLC mogą posłużyć i są w jakimś stopniu dedykowane do odbioru telewizji cyfrowej? Przed przesiadką z Minta w wersji 17.3 na 19.1 korzystałem z Kaffeine, który świetnie wywiązywał się ze swojego zadania. Miałem też MeTV, także był ok, ale traktowałem go jako program dodatkowy. Po aktualizacji MeTV nie mogę zainstalować, a Kaffeine nie zawsze "łapie" kanały i co jakieś 20-30 sekund klatkuje i rozmazuje obraz. Co moglibyście mi polecić? Tak jak wspominałem wcześniej, Mint w wersji 19.3, środowisko Cinnamon, karta TV Not Only TV LV5T Deluxe USB.

Pozdrawiam,
Michał
Witam,
Czy ten problem został rozwiązany?
Ja mam już Minta 19.3  i mam to samo  Sad  ...
i zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić.W Windowsie wszystko hula bez zacięć, w Mincie 17 też chodziło, a teraz jest tragedia.
Czy da się z tym coś zrobić?

Dodano po pewnym czasie:
Witam,
Ja używam na 19.3 Kaffeine 2.0.18 i nie jest żle. Przy karcie Nwidia działa to praktycznie poprzez kartę graficzną i praktycznie nie obciąża procesora.
Czasami zdarza się klatkowanie i rozmazywanie obrazu ale to tylko jak jakiś inny proces obciąża.
Odpowiedz
#8
0
Kartę graficzną mam Radeona HD3850, a tuner Not Only TV, i to też raczej nie jest problem procesora, bo ten nie jest mocno obciążony, natomiast Kaffeina, przy TV, tnie się co 2 sekundy, a raczej co 2 sekundy pojawia się jakaś klatka.
W dodatku tak samo jest przy HD jak na innych kanałach...
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości