Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Odpowiedniki aplikacji z Windows dla Linux Mint
#1
0
Zawodowo zmuszony jestem pracować na Windows 10
Nie będę się rozpisywał, dlaczego ten system mi nie odpowiada. Sądzę że każdy ma jakieś powody
Ponieważ często pracuję również w domu, postanowiłem spróbować pracy na systemie LINUX MINT. Zależy mi jednak na zgodności dokumentów.
Poniżej spisałem listę siedmiu programów których używam na co dzień w Windows.
Zaproponujcie proszę ich odpowiedniki dla Linuxa Mint

Jeżeli chodzi o odpowiednik znanego pakietu biurowego, to decyzja jest aż nadto oczywista, odpowiedź jest jedna - LibreOffice

Darmowy odpowiednik MS Outlook
Dlaczego ? Ponieważ jestem na niego skazany zawodowo.
Chodzi o możliwość odczytywanie plików (PST) - archiwum kontaktów,
oraz plików (MSG) - format w jakim zapisuje swoje wiadomości MS Outlook
Próbowałem użyć znanego Thunderbird. Z plikami (PST) nie ma problemów. Pojawiają się przy plikach (MSG)

Darmowy odpowiednik czytnika plików PDF - SUMATRA
Dlaczego akurat Sumatra ?
Ponieważ ma bardzo przydatną opcję - zmiany nazwy pliku.
Niby nic ale jak przydatna jest podczas katalogowania dokumentów. Opcja ta jest dostępna pod klawiszem (F2). Można wówczas dokonać zmiany nazwy odczytanego pliku PDF, bez zapisywania jego jako nowego dokumentu. Nazwa naszego dokumentu zostaje zmieniona na naszym nośniku danych.

Darmowy odpowiednik managera plików - TOTAL COMMANDER
Dlaczego TOTAL COMMANDER ?
Od 1986 roku używałem Norton Commandera. Po ponad 30 latach przyzwyczajenia nie chciałbym uczyć się nowego standardu.

Darmowy odpowiednik czytnika plików graficznych - IRFANVIEW
Dlaczego IRFANVIEW ?
Nie musi być akurat ten program, ale IRFANVIEW posiada bardzo przydatną opcję dostępną pod klawiszem (T). Można wówczas wyświetlić wszystkie pliki graficzne znajdujące się w aktualnym folderze, jak i dokonać różnego szeregu zmian na plikach zarówno pojedynczych jak i grupowo.

Darmowy odpowiednik - PDF SPLIT AND MERGE
Bardzo przydatny program do dzielenia oraz scalania plików PDF, zmiany kolejności stron, obracania stron. Używam go praktycznie na co dzień.

Darmowy odpowiednik EssentialPIM
Jest to organizer który posiada książkę adresową z możliwością dodawania własnych pól oraz usuwania niechcianych.
#2
1
https://alternativeto.net/

Cytat:REGULAMIN FORUM
...
2.11: Wprowadza się następujące zasady używania kolorów czcionek:
- kolor "czerwony" pozostaje do dyspozycji Administratorów,
- kolor "zielony" jest zarezerwowany dla Moderatorów.
Pozostałe są do dyspozycji wszystkich użytkowników.
...
#3
1
Używasz specyficznych programów, może warto zostawić jako drugie środowisko Windows?

Tu jest dość obszerna wiki na ten temat.
http://wiki.linuxquestions.org/wiki/Linu...s_software


BTW Gościa, który powiedział: "Hej! edytujmy format, który z założenia miał być nieedytowalny" kopnął bym w zad.


EDIT: poprawiony link
#4
2
Better response on post RE: Odpowiedniki aplikacji z Windows dla Linux MintPowyższy link nie działa ( usuń tą 1 z ciągu znaków "softwa1re" )
#5
0
Dzięki, pomogliście...


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości