Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Linux mint plus partycja recovery z instalatorami systemu.
#1
0
Witam, jestem świeżym użytkownikiem Linuxa .
Posiadam dysk 1tb podzielony na partycje.
Chcę go wykorzystać w komputerze tylko jedna z partycji została przeznaczona na instalatory systemów, jest to pierwsza partycja na dysku. Są na niej około 10 różnych systemów, stworzona programem pod windowsem wintousb. Obecnie dysk siedzi w obudowie USB. Wyjąłem go i podłączyłem do pc. Komputer bootuje z tej partycji z instalatorami. I właśnie na tym samym dysku chcę postawić Linuxa mint, ale tak aby nadal działała partycja z instalatorami. Jak próbowałem to miałem tylko Linuxa. Ktoś pomoże.
#2
0
Może w trakcie instalacji nadpisujesz bootloader pierwszej, instaluj Gruba na partycji Minta, wtedy Grub powinien wykryć tego drugiego i dopisać do menu startowego.
#3
0
A kolejność partycji ma znaczenia?
#4
0
Kolejność partycji nie ma znaczenia.
#5
0
No okey, instalator Linuxa rzeczywiście wykrył mi ta partycje z instalatorami i dodał ja do gruba. Przy uruchamianiu minta mam dodatkową opcję. Lecz po jej wybraniu nic się nie dzieje. Dodam iż mint tą partycje uznał za windowsa 10.
#6
0
To co się stało, że wcześniej nie wykrywał?
Wrzuć wynik z bootinfoscript
#7
0
Już sobie poradziłem. Że mam poza Linuxem win 8 zrobiłem to z poziomu windowsa programem easy bcd.
Wystarczyło dodać wpis neogrub i w pliku menu.lst skopiować treść pliku menu.lst który stworzył program wintousb. Teraz przy uruchamianiu mam dwa systemy plus partycję z instalatorami. Wszystko działa. P.s fajne że neogrub wykrywa także te instalatory z ukrytej partycji.
#8
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości