Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowniki wifi oraz karty graficznej AMD HD 6250
#1
0
Mam problem. W wersji live CD miałem sterownik do karty wifi, po zainstalowaniu na dysk już nie mam.
Jak znaleźć i zainstalować sterownik wifi, dodam że nie mam internetu na Linuxie, mam dostępny 2 system Windows.
I druga sprawa to sterownik grafiki.
Wszystko jest działa ale nie umiem ustawić skalowania. Obecnie mam obcięte kawałek ekranu. Próbowałem zainstalować catalyst Control center ale nie wiem która wersję pobrać ze strony AMD.
#2
0
A skąd mamy wiedzieć jaką masz kartę wifi?
Wrzuć jakiś wynik z lspci czy inixi. Szczegóły w mojej stopce i w zasadach forum.

Nie umieszczaj dwóch problemów w jednym wątku, bo się bałagan zrobi.
#3
0
Moja karta wifi to DELL Wireless 1397 WLAN Mini Card.
Dodam iż nie mam możliwości podłączenia kabla sieciowego.
Na necie znalazłem rozwiązanie, trzeba podłączyć pc kablem do internetu a Linux sam znajdzie sterownik do tej karty wifi.
Pobrałem pakiet sterowników ze strony:
https://docs.broadcom.com/docs/12358410 tylko nie umiem tego zainstalować.
#4
0
Ale miałeś wrzucić wynik z lspci czy inixi, model karty nie zawsze jest wystarczający.
Sterownik do karty wifi, to powinien Ci się zainstalować już na etapie instalacji, coś tam chyba pominąłeś.
Sterowniki producenta nie ma sensu instalować jak są w repozytorium. (chyba, że producenta są w jakiś sposób lepsze)
Na podstawie modelu podejrzewam, że wystarczy doinstalować firmware dla bcm43xx https://help.ubuntu.com/community/WifiDo...er/bcm43xx ale bez tych wspomnianych wyników to gwarancji nie daję.
#5
0
No właśnie miałem wifi przy instalacji, nawet pakiety pobierał, ale już po włączeniu z dysku nie ma sterownika do tej karty
#6
0
No to instrukcje dostałeś, czas działać.
#7
0
Jutro, dzisiaj nie mam dostępu do komputera. Najpierw spróbuję podłączyć modem Polsatu przez USB, powinien działać Internet, i może mint sam znajdzie te stery.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości