Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Edycja gruba w syslinux
#1
0
Jak dodać windowsa 7 w syslinux. Mam dwa systemy, ale zawsze włącza się LibreELEC.Mam dostęp do partycji boot, chcę edytować plik gruba.cfg, albo syslinux .cfg tak abym mógł wybrać miedzy LibreELEC a windows
#2
0
Cześć,

Albo syslinux masz, albo grub. Zrób zdjęcie swoje menu i będziemy chociaz wiedzieć z czym działac. Smile
#3
0
Nie wyświetla się menu. Chyba syslinux.
Na partycji boot w głównym folderze jest pliczek syslinux.cfg śle w folderze boot/EFI znowuż pliczek grub.cfg. oba.
Ogólnie tego Linuxa instalowałem http://releases.libreelec.tv/LibreELEC-G...001.img.gz
#4
0
Co to ma wspólnego z Mintem?
#5
0
Bo instalując obok tego librelec minta sytuacja jest identyczna. Mint nie nadpisuje partycji rozruchowej i zawsze uruchamia się tylko librelec, dopiero usuwając partycje boot tego librelec działa partycja rozruchowa mint.
Tak wygląda wpis w sydlinux.cfg
DEFAULT linux
PROMPT 0

LABEL linux
KERNEL /KERNEL
APPEND boot=UUID=5D32-E4EC disk=UUID=6eba54e5-c895-4491-81be-a99e738bce83  quiet
A w grun.cfg w załącznikach screen. Ps uznałem że najprostszym rozwiązaniem będzie dodanie do tego rozruchu wpisów do windowsa oraz minta, gdyż owszem bez tej partycji działają odpowiednio gruba z minta oraz windows boot manager ale bez tej partycji Nie uruchomienie librelec.


Załączone pliki Miniatury
               
#6
0
Dalej nie widzę związku z Mintem.
Instalujesz jakiś system "niemintowy" i oczekujesz pomocy na forum Minta, jak w bootloaderze Libreelec dodać Windowsa 7.
Wydaje mi się, że pomocy powinieneś szukać na forum librelec.
Całkiem żartobliwie: Następnym razem na przegląd stomatologiczny idź do proktologa, w końcu i ten i ten Lekarz.
#7
0
Pomijac z czego tam ci startuje - domniemuje ze z syslinux to posiadasz tam jeden wpis dla librelec.
Dodaj wpis dla drugiego systemu recznie.

ps. pomoc w sumie powinienes otrzymac z od wsparcia libreelec. Odnosnie instalacji minta - jak to robisz?
#8
0
Obecnie:
Instaluje librelec, zmieniam rozmiar partycji, na wolnej instaluje Windowsa 7. Potem instaluje minta.
Działa tylko librelec. Usuwając partycję boot tego librelec działa mi grub minta. Do wyboru mint oraz win 7.
A pomożesz ręcznie dodać wpisy? I do syslinux czy grub? Dziwi mnie to iż partycja boot tego librelec rządzi cała resztą pomimo iż powinna być napisana. Tak na to miejsce we wszystkich instrukcjach instalacji tego librelec. Instalujemy librelec zmieniamy rozmiar partycji i instalujemy 2 system. Powinno nadpisać, lub chociaż ruszyć z tego świeżego systemu i wtedy trzeba dodać wpis odnośnie tego librelec. Czemu ta partycja wymusza librelec nie wiem. Dodam że zmiana flagi boot nic nie daje.
Forum librelec nie znalazłem odpowiedzi.
Proszę o pomoc w ręcznym dopisaniu do wyżej wymienionych plików wpisów odnośnie minta oraz windowsa. Może i nie dotyczy to konkretnie minta, ale uważam problem za ciekawy.

Dodano po pewnym czasie:
(20-07-2019, 20:46)Karas220288 napisał(a): Obecnie:
Instaluje librelec, zmieniam rozmiar partycji, na wolnej instaluje Windowsa 7. Potem instaluje minta.
Działa tylko librelec. Usuwając partycję boot tego librelec działa mi grub minta. Do wyboru mint oraz win 7.
A pomożesz ręcznie dodać wpisy? I do syslinux czy grub? Dziwi mnie to iż partycja boot tego librelec rządzi cała resztą pomimo iż powinna być nadpisana. Tak na to miejsce we wszystkich instrukcjach instalacji tego librelec. Instalujemy librelec zmieniamy rozmiar partycji i instalujemy 2 system. Powinno nadpisać, lub chociaż ruszyć z tego świeżego systemu i wtedy trzeba dodać wpis odnośnie tego librelec. Czemu ta partycja wymusza librelec nie wiem. Dodam że zmiana flagi boot nic nie daje.
Forum librelec nie znalazłem odpowiedzi.
Proszę o pomoc w ręcznym dopisaniu do wyżej wymienionych plików wpisów odnośnie minta oraz windowsa. Może i nie dotyczy to konkretnie minta, ale uważam problem za ciekawy.
#9
0
Daj wynik:

Kod:
ls -l /boot
lsblk
#10
0
Ale z tego librelec nie mam cmd dostępu przez sambę s nie umiem.
Partycję rozruchu minta mam na 1 dysku 3 partycja to będzie sda2 tak bo pierwsza to 0


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości