Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po instalacji Mint-a 19.1 komp nie wyłącza się .
#11
0
Czyli mamy postęp Smile

Zasadniczo przydałby się wynik dmesg | grep "rror\|arn\|ail". Jeśli poniższe nie pomoże podaj wynik tej komendy.

Spróbujmy jeszcze takiego rozwiązania.
Otwórz do edycji plik "/ etc / default / grub" komendą:
Kod:
xed admin:///etc/default/grub
znajdź linię, która wygląda tak:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
i zmień ją tak, aby wyglądała tak GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=force" (najlepiej kopiuj/wklej - razem z cudzysłowem), zapisz plik i zamknij edytor, a następnie w terminalu wykonaj to polecenie
Kod:
sudo update-grub
Dobrze byłoby, gdybyś wstawił na forum, to co wyświetli się po tej komendzie.

Zrestartuj komputer komendą sudo reboot

Moje myślenie przeszło w <mode off>.

EDIT:
Przy zamykaniu jeśli to nie pomoże zrób tak, jak pisał Magnus - naciśnij Esc i zobacz na jakiej czynności system zatrzymuje się (zrób np. zdjęcie) i wrzuć na forum zgodnie z https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=10
Odpowiedz
#12
0
Dzięx za zainteresowanie i pomoc , ale próbowałem różnych sposobów ( nie to co ostatnio polecił [b]yahoob3 b[/b]o przeczytałem dopiero rano ) i na końcu wyszło wyszło tak , że po próbie wyłączenia pojawiało się dużo różnych linijek tekstu a na końcu : Fixing recursive fault but reboot is needed .
Uznałem , że wrócę do wersji Minta 18.3 i spróbuję przy waszej pomocy , zainstalować , zaktualizować do wersji 19.1 przy pomocy terminala .
Pytanie czy łatwo to pójdzie czy darować sobie ? Jestem na urlopie i mogę się troszkę pobawić .
Odpowiedz
#13
0
A próbowałeś zgonie z tą informacją zrestartować komuter? (Uruchom ponownie)
Jeśli 18.3 miałeś i działało wszystko bez żadnych problemów, to nie bardzo rozumiem po co instalowałeś 19.1.
18.3 jak widzisz korzystam od początku i na razie nie zamierzam zmieniać. Dopiero kiedy straci wsparcie, lub wyjdzie stabilne wydanie 19-stki. Zobaczę czy 19.3 będzie się do czegoś nadawało Smile
Na razie nie zamierzam się z systemem szarpać, bo i po co? 19 nie przynosi żadnych (IMO) rewolucyjnych zmian.

BTW Jeśli nie robiłeś tego, o czym pisałem w poprzednim poście, to może spróbuj.
Prosiłem, też żebyś podał końcówkę tych "linijek" - najlepiej w formie zdjęcia, plus wynik komendy "dmesg...", którą podałem poprzednio.
Na razie wiemy, że w podwoziu coś stuka, ale nikomu nie chce się zejść do kanału, żeby zobaczyć, co to może być Big Grin

PS - w sygnaturze tagi code nie są potrzebne Smile
Odpowiedz
#14
0
Próbowałem różnych opcji i nie poradziłem sobie Sad , dlatego postanowiłem wrócić do 18.3 i z jego pozycji przeskoczyć na 19 , ale jak na razie nie wiem jak z obecnego stanu przeskoczyć na 19 .
Czemu przeskoczyłem ? Z dwóch powodów , pierwsze primo - żona chciała przeskoczyć na normalnego dla niej linuxa na swoim laptopie więc pobrałem , zrobiłem pena , zainstalowałem jej 19.1 i po ustawieniu jej , spodobał mi się .
Po drugie primo - lubię eksperymentować z systemami .
Teraz tak myślę , że może faktycznie poczekać na stabilną 19 kę ?
Odpowiedz
#15
0
(30-07-2019, 20:54)mlody23 napisał(a): Próbowałem różnych opcji i nie poradziłem sobie Sad[...]przeskoczyć na 19 [...]

Z tym gościem raczej bym w polemikę nie uderzał Smile
https://blog.linuxmint.com/?p=3615 niby można... ale...
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości