Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po instalacji Mint-a 19.1 komp nie wyłącza się .
#1
0
Witam wszystkich bardziej doświadczonych .
Od razu mówię , że wykorzystałem opcję ,, szukaj "

Miałem już kilka linux-ów ponieważ Windows przestał mnie bawić i najbardziej podoba mi się mint . Zainstalowałem na komputerze żony Minta 19.1 , śmiga super .
Po przejściach u siebie zainstalowałem również ( walczyłem z biosem ) i powstał kłopot po 1-e nie mógł się zaktualizować bo wywalał mi jakiś błąd ( nie wiem jaki bo na na tych logach się nie znam ) , ale pogmerałem i udało mi się go rozwiązać .
Pewnie kolejne przeinstalowanie systemu pomogło bo instalowałem najpierw 19kę potem 19.1 Xfce następnie Kde i Mate i Cinnamon , który jest najfajniejszy .
Otóż za może 3cim razem jak zainstalowałem zaczął mi się aktualizować , ale nadal nie chciał się wyłączać systemowo ( start - zamknij system ) ja dodatkowo ustawiam sobie zawsze , aby wyłączał mi się po naciśnięciu przycisku start .
Raz np naciskam wyłącznik około 21.30 , ikony znikają , brak reakcji myszy , na dotyk itp po prostu blokuje się tak jakby miał się wyłączyć . Wstałem do łazienki 00.25 to jeszcze komp był włączony ( świecił się pulpit i klawiatura ) , przytrzymałem przycisk i się wyłączył .
Zdarzają się sytuacje , że po naciśnięciu wyłącznika , lapek wyłączy się po 5 - 10 - 15 minutach nie ma reguły .

I teraz moje pytanko : czy istnieje sposób , aby wpisując odpowiednią komendę ( której ja oczywiście nie znam ) w terminalu , uzyskać odpowiedź co jest przyczyną wadliwego wyłączania się i jak usterkę usunąć ?

Z góry dzięx za pomoc .
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Po instalacji Mint-a 19.1 komp nie wyłącza się . - przez mlody23 - 25-07-2019, 07:12

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości