Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy Polski kanał o tematyce Linuksa / Open Source na YouTube zaprasza.
#11
0
Jeżeli chcesz zwiększyć zasięg swojego kanału to moze naprawdę zainwestuj w adwordsy albo reklamy. Nie chodzi o to, że masz od razu na tym zarabiać, ale przynajmniej zwiększyć zasięg, żeby przyciągnąć nowych ludzi. Czasami to pozwala trochę podkręcić oglądalność. A może przynajmniej dzięki temu będziesz mógł zainwestować w lepsze narzędzia do tworzenia filmików, lepszy mikrofon (bo to by się przydało, z czego to słyszę) a przy tym zyskają one na jakości itp. 

Jasne, super, że chcesz robić to pro bono, ale prędzej czy później odczujesz potrzebę znalezienia dodatkowych środków, które będziesz inwestował w filmiki. Smile
I jeżeli widzisz tyle kanałów o linxie za granicą to przypatrz się jakie tematy mają największa oglądalność i jakie problemy ludziom przysparzają najwięcej problemów. I oczywiście odwiedź wszystkie możliwe fora, które poruszają tematykę linuxową. Podejrzewam, że tam będziesz miał najwięcej widowni, bo szary Janusz linuxa na oczy nie widział Smile
Odpowiedz
#12
0
Pewnie ze tak. Trzeba zarabiac. Open source nie oznacza ze cos sie robi za darmo!
Wczesniej kolega wspomniał o robieniu filmów na podstawie tutejszych tutoriali - bardzo dobry pomysl. Nie zapominajcie tylko wspomniec skad macię informacje. Wink
Odpowiedz
#13
0
(19-08-2019, 09:18)ciastek1981 napisał(a): Od siebie napiszę, że robienie filmów nie ma najmniejszego sensu. Dlaczego? Ludzie potrzebują syntetycznej wiedzy, z dużymi obrazkami (może być prezentacja), opisanymi krok po kroku A->B->C-> ... + co najwyżej krótka notatka jako tip co z czego wynika, co skąd się bierze plus link do wyjaśnienia zagadnienia na WIKI czy gdzieś tam.

Najbliżej ideału wg mnie była stara strona Easy Linux Tips Project, ale nie miała obrazków Cool

http://web.archive.org/web/2018080412105...psproject/

Żeby nie było, nagminnie proste zagadnienie w filmikach jest wyjaśnianie 2-3 minuty, gdzie treści jest góra na 30-40 sekund, z czego 10-15 sekund to intro kanału.

Po części się zgodzę, mianowicie apropo obrazki i wyjaśnienie łopatologiczne owszem bo można sobie do tematu powrócić , zdjęcie ściągnąć itp.  A co do filmów.. Patrzyłeś co się dzieje na angielskojęzycznym YouTube Linuxa ? Kilkaset kanałów, niektóre po kilkadziesiąt tysięcy subów i mega wiele komentarzy. Zwykłych kanałów o Linuksie są tysiące, i zainteresowanie jest również. Kwestia promowania dużych kanałów w YT i Google search to raz , a dwa w Polsce Linux jest postrzegany jako totalne dno dla idiotów , memy  albo mega wypas dla mega administratorów. Wszyscy siedzą na Windzie, oczywiście w pełni legalnej wraz z pełni legalnym Adobe pakietem ( 300 zł / miesiąc komplet ? ).. i nagrywają w tym gameplaye z minecrafta.. Gdzie byś nie napisał na portalu technologicznym jesteś wyśmiewany, mieszany z błotem i rozjeżdżany jakie to linux to gówno i nic się nie da.. To świadczy wyłącznie o tym, że w Polsce rządzą małolaty, gimbaza i temu podobne osobniki. Oczywiście nie wszyscy ale większość. Trolle windowsowe jak to się mówi tak ? Jedyna ostoja to grupy na Facebook, fora takie jak to i praktycznie tyle. Cała prasa IT ( bardziej już portale z wypaśnymi njusami, trendy windą i toną komercji od sponsorów ) pisze tylko o jedynym słusznym systemie.. KASA. Mają kasę z reklam, sponsorów i dzieciarni która namówi rodzinkę na nową wypaśna RTX za 6k.. Jedna wielka komercja.. 

Uważasz, że filmy to syf ok, szanuję Twoją opinię jak i inne które się pojawiają tylko coś mi nie pasuje.. Bo strony www, blogi, fora wymierają, ludzie wolą film ( instalacja Gentoo w 15 min huraaa ) bo coraz więcej TV ma wbudowany net, ludzie idą na szybkość, najlepiej film 1,5h oglądnąć x10 speed.. No cóż. 

Nie pójdę w kierunku 5 minutówek bo tak naukoffcy mówią, bo ludzie nie oglądają dłuższych.. Ok. Są setki kanałów o Linuksie z filmami 5 min tylko co z tego ? Za przeproszeniem G.....  Wole mieć wytłumaczone łopatologicznie i dokładnie a nie w formie teledysku, bo z teledysku nic nie wyciągnę. Poza tonami brzuszków, cycków i kupy hajsu na szyjach wielkich gangsta style.

Tak, jestem człowiekiem ze starego pokolenia, może nie rozumiem nowych młodych szybkich.. A może to oni się pogubili nad napływem kretynizmu z TV, z promowania g... na głównej YouTube, wielkich polskich wypass kanałów o niczym.. Dla radości gawiedzi, zamiast igrzysk masz YT. Przecież szybciej Smile
Niektórzy włączają film i słuchają po prostu treści, może to lubią ?
Żałuję trochę, że sporo właśnie tych ze starej gwardii, którzy mają wiedzę i pojęcie nie chcą nie mogą się dzielić swoją wiedzą.. w sumie czas to pieniądz tak ? Godzina pracy Admina to ile 500zł ? Dlaczego miałby tą wiedzę za darmo udostępniać na YouTube.. Na tym nie zarobi a straci czas.. cenny czas.. 

Tylko zapomnieli o jednej rzeczy. Linux to wolność, to dzielenie się tym co się ma. Pisanie na forum - wypier.. lamusie na wiki Archa, RTFM !! Przeszkadzasz nam tu w poważnej analizie DHCP i AD ! Brak słów.

Dlatego powstał mój kanał i póki żyję będę tam zamieszczał co mi wpadnie do głowy i być może innym się przyda.
Bo robię to dla widzów, nie dla pieniedzy

Dodano po pewnym czasie:
(19-08-2019, 10:58)Harool napisał(a): Jeżeli chcesz zwiększyć zasięg swojego kanału to moze naprawdę zainwestuj w adwordsy albo reklamy. Nie chodzi o to, że masz od razu na tym zarabiać, ale przynajmniej zwiększyć zasięg, żeby przyciągnąć nowych ludzi. Czasami to pozwala trochę podkręcić oglądalność. A może przynajmniej dzięki temu będziesz mógł zainwestować w lepsze narzędzia do tworzenia filmików, lepszy mikrofon (bo to by się przydało, z czego to słyszę) a przy tym zyskają one na jakości itp. 

Jasne, super, że chcesz robić to pro bono, ale prędzej czy później odczujesz potrzebę znalezienia dodatkowych środków, które będziesz inwestował w filmiki. Smile
I jeżeli widzisz tyle kanałów o linxie za granicą to przypatrz się jakie tematy mają największa oglądalność i jakie problemy ludziom przysparzają najwięcej problemów. I oczywiście odwiedź wszystkie możliwe fora, które poruszają tematykę linuxową. Podejrzewam, że tam będziesz miał najwięcej widowni, bo szary Janusz linuxa na oczy nie widział Smile

Nie mam zamiaru umieszczać ADwordsów  ani zarabiać na tym kanale. Do zarabiania to najlepiej obić komuś mordę na lajwie, wstawić cycki, swoją wypas furę bo wtedy masz miliardy z tego. Niestety nie pracuję, jestem chory ( ciężka cukrzyca z powikłaniami ale to nie ważne ) i nie mam możliwości zakupić lepszego sprzętu.  Nie ma problemu kupić sobie 10k lajków z czegó 80% odpadnie, wstawić kampanię spamu gdzieś czy podbijać lajki. Ale mi to zwisa całkowicie. Napiszę na forum jeżeli Admin nie wywali, lubią mnie ( chyba Tongue ) na grupie Facebookowej , w 2 miesiące 200 subskprycji i tak jest dla mnie duża liczba, choć standardowo moze 5% się odzywa. No cóż, nie jest to kanał o hajpie, hejtowaniu , śmisznych filmikach itp.
Co do mikrofonu to jest jaki jest, niektórzy nic nie mówią na filmach i mają kilka tyś subskrypcji jeżeli o tym rozmawiamy, kwestia publiczności i zaangażowania ;ludzi w temat. A zaangażowanie w Polsce w Linuksa jest minimalne i to się nie zmieni. Na Linuksie nie ma cracków, nie działa Adobe pakiet więc jest kupa.. Gry tylko na Windę... W Polsce Linux nie istnieje. Wiedziałem na co się piszę . Ale wiem po sobie zaczynając zabawe z Linuksem, że lekko nie będzie bo to jest mega nisza i Polskie podejście jest jakie jest  - bez sensu , do dupy, nic nie chodzi, grać się nie da, lamusie na gimpie robisz ? Biedaku bez RTX. To jest właśnie Polska.\
A zagraniczne kanały ? Chyba nie muszę pisać. Oglądając i rozmawiając z Luke smith, Chris Titus tech, Switched To Linux i kilkudziesięcioma innymi zawsze otrzymywałem odpowiedź kulturalną, nieraz pochwały.. to samo w komentarzach - pełna kultura. W Polsce jest jedno wielkie bagno, i sami użytkownicy w nim toną, tylko tego nie widzą albo nie chcą widzieć.
Dziękuję za wszelkie rady itp, oczywiście tak robie. Dopoki nie zmieni się komercyjne podejście do ludzi w Polsce , Linux tutaj istmnieć nie bedzie. Dopóki człowiek tutaj będzie konsumentem do złapania to OpenSource tutaj nie ma szans i zawsze będzie niszą.
Odpowiedz
#14
0
Cytat:w Polsce Linux jest postrzegany jako totalne dno dla idiotów , memy  albo mega wypas dla mega administratorów. Wszyscy siedzą na Windzie [...]



Skąd masz takie informacje?

ps. ludzie wola zdecydowanie obejrzec na YT rozwiązanie jakiegos problemu niż wczytywać sie w tutoriala. Nie wiem skad ciastek ma takie informacje, ale kiedys nawet zrobilismy ankiete, wyszło z niej ze zdecydowanie ludzie wola YT z tutorialem. Oczywiscie dotyczy to zwykłych użytkowników a nie specjalistów (ale to raczej specyficzna grupa docelowa).
Odpowiedz
#15
0
Mówisz że gry na winde tylko... od niedawna wiele w tej kwestii się zmieniło, może warto pokazać jak odpalić popularne gry(np. steam, lutris), omówić problem z antycheatem jaki może wystąpić, szczerze mówiąc tylko gry mnie trzymały na windowsie(a jak skończę studia to całkiem wyleci z dysku) i coraz częściej siedzę na Mincie. Uważam że głownie powinieneś się skupić na tutorialach, pokazać że nie ma się czego bać. Rozwiewaj mity, pokazuj że można korzystać z komputera normalnie. Celując w mniej obytych ludzi powinieneś też w miarę możliwości unikać terminala, pokazać że terminal jest opcjonalny(wiadomo że nie wszystko można wyklikać), a komendy podawać w opisie(zaznacz to w filmie). Nie wiem czy się przygotowujesz do nagrywania, ale odnoszę wrażenie że włączasz nagrywanie i lecisz na spontanie - tu proponuję bardziej się przygotować ale też nie na zasadzie że będziesz czytać z kartki, wypunktować sobie sprawy do omówienia i je przedstawić. Nie bój się montażu i powtórzeń, obejrzałem kilka filmów i zdarza Ci się kaszlnąć do mikrofonu, pół biedy jak oglądasz na głośnikach, ale w słuchawkach to masakra. Powinieneś wycinać takie fragmenty i nagrać je ponownie i zmontować - większość osób i tak nie powinno zauważyć cięcia. Dałem suba, będę się przyglądać i trzymać kciuki - powodzenia!
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości