Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyski na szyfrowanym dysku "tylko do odczytu"
#21
0
Dziękuje za odpowiedź. Dzisiaj zrobiłem reinstall systemu i niestety to nie końca rozwiązało problem.

Kiedy uruchomię komputer i wybiore dysk ADATA Su900 - o którym mowa - to czekam około 30-40 sekund zanim pojawi mi się menu rozruchowe GRUB z którego wybieram Cinnamona (na drugim dysku jest Ubuntu). Przedtem nie było mowy o aż tak długim oczekiwaniu.

Po drugie kiedy podłączyłem następny dysk SSD na którym mam gry, to okazało się że nie mogę odpalić tego Cinnamona - w lewym górnym rogu migała kreska i nic się nie działo. Następnie włączyłem Ubuntu - udało się - a po tym znów spróbowałem z Cinnamonem. Uruchomił się.

Obecnie jestem w fazie testowania; niestety jednak z uwagi na to że system był instalowany z odłączonym przewodem LAN nie zainstalowały mi się wszystkie czcionki; niektóre znaki (których używam i są mi potrzebne) wyglądają jak ramki:

[Obrazek: Zrzut-ekranu-z-2019-08-29-18-45-38.png]
Patrzyłem do managea pakietów Synaptic i po wpisaniu font była tam masa pozycji i nie jestem pewien które zainstalować. Czy ktoś może poradzić co zrobić w takiej sytuacji?


Wkrótce spróbuję przetestować dysk na innym komputerze i zobaczę czy też będzie miał takie schizy.
Odpowiedz
#22
0
Masz wszystkie czcionki jakie są domyślnie instalowane z systemem.
Jeśli potrzebujesz dodatkowo czcionek jakiegoś języka to można je także znaleźć w internecie. Na przykład True Type font .ttf jest popularnym formatem.
Instalacja polega na umieszczeniu pliku z czcionkami w katalogu /usr/share/fonts/truetype (potrzebne są uprawnienia administratora) i zrestartowaniu programu który te czcionki będzie używał.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości