Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryzen 7
#1
0
Cześć
zamierzam zakupić lapka na AMD Ryzen 7 2700U (2.2 GHz, 3.8 GHz Turbo, 4 MB Cache). Czy ktoś korzysta z tego procka w połączeniu z Mintem 19.1 lub 19.2? Czy instalacja przebiegła bezproblemowo, nie ma problemu z codziennym użytkowaniem? Wykrył cały sprzęt itd. Proszę o uwagi, radu i sugestie Smile Cały czas mam wątpliwości czy nie brać lapka z Intelem  Core i5-8250U (1.6 GHz, 3.4 GHz Turbo) bo słyszałem że będzie lepiej współpracować z Linuksem.
z góry dzięki za pomoc
Krzysiek
Odpowiedz
#2
0
Proszę mi powiedzieć, dlaczego procesor miałby spowodować jakieś problemy z Linuxem?
Odpowiedz
#3
0
Bierz Intela Smile
Nie pytaj, po prostu weź Smile
Odpowiedz
#4
0
(17-08-2019, 15:35)Nicekovsky napisał(a): Proszę mi powiedzieć, dlaczego procesor miałby spowodować jakieś problemy z Linuxem?
Właśnie o to chodzi że nie wiem Sad  (jak już wiadomo jestem przedszkolakiem linuksowym) a mam obawy czy linux jest w pełni kompatybilny z Ryzenem 7, po instalacji nie będzie żadnych problemów z systemem, wydajnością, stabilnością itd. A niestety w Internecie jest kilka opisów że były jakieś problemy na linii Ryzen vs Linux Sad
Odpowiedz
#5
0
Kwestia RAM - jeśli zdecydujesz się jednak na AMD to będziesz potrzebował szybkiego RAMu - 3000-3200MHz.
Odpowiedz
#6
0
Po pierwsze AMD na rynku mobilnym to wciąż gracz, który się NIE liczy.

Po drugie Intel Ice Lake z grafiką Iris Plus https://www.purepc.pl/procesory/intel_ic...centow_oem

PS Po trzecie wiele zależy od implementacji układu AMD przez producenta. Różnice potrafią być spore, a nikt i tak nie zagwarantuje tego, że laptop z jądrem Linuxa będzie równie wydajny. Testów laptopów pod Linuxem brak.
Odpowiedz
#7
0
"Po pierwsze AMD na rynku mobilnym to wciąż gracz, który się NIE liczy." -- Fanboy Intela?

Jak to się mówi - AMD do pracy, INTEL do gier Wink
Odpowiedz
#8
0
(17-08-2019, 23:00)Nicekovsky napisał(a): "Po pierwsze AMD na rynku mobilnym to wciąż gracz, który się NIE liczy." -- Fanboy Intela?

Jak to się mówi - AMD do pracy, INTEL do gier Wink

Tak, a ziemia jest płaska. Wygrałeś internety. W nagrodę możesz klaskać w chórkach u Rubika Cool

Procesory mobilne AMD wciąż są niszą na rynku zdominowanym przez Intela. Są rożne implementacje procesorów  AMD i przez to produkty różnych producentów różnią się od siebie wydajnością. Przykład jedni stosują nominalne TDP 15W, a niektórzy 25W, a jeszcze inni ...

Albo ma coś po prostu działać, albo można być beta-testerem.

Zasada jest prosta bierze się najpopularniejszy sprzęt biznesowy DELL-a, HP (mam obiekcje, ale admin poleca) lub Fujitsu bo zanim nowinki pojawią się w Mincie to już zostaną przetestowane na Fedorze, a bugi kernela dawno będą zgłoszone na bugzilli Red Hata i poprawki trafią do jądra.

PS Na nowe ThinkPady ekipa z branży mocno psioczy.
Odpowiedz
#9
0
(17-08-2019, 23:49)ciastek1981 napisał(a):
(17-08-2019, 23:00)Nicekovsky napisał(a): "Po pierwsze AMD na rynku mobilnym to wciąż gracz, który się NIE liczy." -- Fanboy Intela?

Jak to się mówi - AMD do pracy, INTEL do gier Wink

Tak, a ziemia jest płaska. Wygrałeś internety. W nagrodę możesz klaskać w chórkach u Rubika Cool
Jupiii Big Grin


Fakt, są niszą na rynku, ale nie zapominajmy że to wina AMD ich problemów np.z TDP i brak dobrego wparcia na rynku mobilnym ale nadrabiają, mają coraz więcej chętnych.
Odpowiedz
#10
0
AMD na desktopie obecnie przoduje ze swoimi Ryzenami, a na mobilnym jak widać wyżej.
Dlatego ciastek pogrubia słowo mobilne.
Z tego co śledzę obecne trendy, to AMD do laptopa można rozważać jedynie w budżetowych konstrukcjach.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości