Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porady na począatek
0
Postanowiłem, że przesiądę się na LMDE, bo jest urodziwy i oparty na Debianie. Czy mółby, tak na początek, dostać jakieś informacje, może linki (język polski) o czym na początku trzeba wiedzieć. Proszę. Parę lat temu próbowałem przesiąść sięna tą dystrybucję i nie dałem rady. Dlatego tą razą zapytowywuję wcześniej.  Wink
Odpowiedz
1
Better response on post RE: Porady na począatekW przypadku LMDE kieruj się Debian Wiki.
Odpowiedz
0
Po mojemu to skoro i tak LMDE bazuje na Debianie to czemu od razu nie spróbować Debiana, z odpowiednio dobranym środowiskiem pod własne potrzeby. Tam jest spory wybór, któreś na pewno nieźle wygląda. A debiana będziesz i tak musiał poznać na LMDE. Też się powoli zastanawiam nad zmianami, ale tak blisko bym nie wybierał bo to prawie żadna zmiana.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | 4.15.0-69-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060
Odpowiedz
0
Można zacząć od LMDE, bo od razu dostajemy skonfigurowany system z dużą ilością narzędzi i oprogramowania, w Debianie dostaniemy raczej uboższy zestaw i pewnie będzie wymagał jakiś dodatkowych zabiegów konfiguracyjnych.
Dla jednych to zaleta, bo mają system gotowy do użytku OTB dla innych wada, bo jest masa oprogramowania i narzędzi z których pewnie nigdy nie skorzystają.
Po czasie można po prostu odciąć "pępowinę" przechodząc na czystego Debiana, bez reinstalacj,i poprzez zmianę repozytorii.
Odpowiedz
0
LMDE 3 zajeżdża naftaliną. Debian Buster został wydany blisko 2 miesiące temu i nawet devovie tworzący jednoosobowo dystrybucje oparte na Debianie 10 zdążyli puścić w świat swoje dzieła. Ponieważ potrafią korzystać z testinga i przygotować odpowiednio wcześniej bety swojego systemu.
Zorin OS Lite && Windows 10

Nie dla Minta FrankenDistro ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Odpowiedz
0
Na początek wystarczy. Jak ktoś potrzebuje powiewu świeżości to zazwyczaj jest możliwość instalacji nowszej paczki.
Odpowiedz
0
Odkurzę nieco. Na moim sprzęcie może nie koniecznie, ale na brata Toshibie z 6GB i cpu 1.3Ghz to zdaje się, byłby dobry wybór. Samo live startuje mega szybko, co daje nadzieję na fajną pracę przy nie wielkich wymaganiach. Jak ze wsparciem tu, na forum? Czy jednak kierować się bezpośrednio na debiańskie forum? Wink Na ile system jest stabilny? Nie chciałbym sytuacji, w której po którymś uruchomieniu z rzędu, brat zadzwoni do mnie i obwieści, że mu padło wszystko. Ponad 500km panie, nie przeskoczysz w raz i dwa. Jego wymagania są prozaiczne. Ma działać, ot co. Na początek tyle, mojego marudzenia Wink
Odpowiedz
1
Better response on post RE: Porady na począatekWsparcie uzyskasz tu i na forach Debiana.
System jest tak stabilny jak Debian stabilny Big Grin
Nie będzie kombinował to nie zepsuje.
Odpowiedz
0
I do kompletu postaw mu team viewera, będziesz naprawiał zdalnie Wink
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | 4.15.0-69-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości