Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przejście na LinuxMint do nowego dysku.
#1
0
Obecnie jestem na SparkyLinux, lecz chcę przejść na LinuxMint.
Proszę o informację jak przejść na nowy dysk z zachowaniem plików , kart w przeglądarce i ustawień FileZilla.
Odpowiedz
#2
0
Masz wszystko na jednej partycji, czy oddzielne (oddzielna /home, SWAP) i jaka przeglądarka?
Odpowiedz
#3
0
Zachowaj sobie katalog/partycję home, tam są trzymane ustawienia i pliki.
Odpowiedz
#4
0
Jak będę instalować Minta, to w pierw utworzyć partycję i wgrać tam katalog Home?
Podczas instalacji system wykryje katalog i nie usunie danych?
Odpowiedz
#5
0
Jeśli masz partycję home to w ustawieniach instalatora będziesz mógł wybrać tą partycje i ustawić tam punkt montowania na /home jeśli nie masz to najbezpieczniej dla danych będzie instalacja a później ręcznie skopiować z starego home na nowy. Najlepiej jak byś wrzucił jak wygląda rozkład partycji na swoim starym dysku to będzie możliwe dokładne określenie co i jak zrobić. Zanim cokolwiek zaczniesz robić to najlepiej zrób sobie kopię zapasową katalogu home wtedy nawet jak namieszasz to wszystko będzie bezpieczne
Odpowiedz
#6
0
Jak poprawnie zrobić kopię zapasową?
Błędy wyskakują podczas kopiowania.

Cytat:SingletonLock: Błąd podczas tworzenia dowiązania symbolicznego /media/atom/76E8-CACF/atom/.config/google-chrome/SingletonLock: Nie zaimplementowana funkcja
SingletonSocket: Błąd podczas tworzenia dowiązania symbolicznego /media/atom/76E8-CACF/atom/.config/google-chrome/SingletonSocket: Nie zaimplementowana funkcja
SingletonCookie: Błąd podczas tworzenia dowiązania symbolicznego /media/atom/76E8-CACF/atom/.config/google-chrome/SingletonCookie: Nie zaimplementowana funkcja
Odpowiedz
#7
0
Powracam do tematu przejscia do Minta.
katalog atom znajdujacy sie na home skopiowalem na dysk zewnetrzny.

Minta zainstalowalem na laptopie.
Nastepnie uruchimilem Minta z pendrive. Otwieram katalog home i nie moge przekopiowac plikow.

Dodano po pewnym czasie:
Problem rozwiązany. Błąd się pojawiał ponieważ nie robiłem kopiowania z uprawnieniem root.
Niby wszystko jest dobrze, ale...
... moich otwartych kart i zakładek brak w mozilli.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości