Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane POMOC - "Nie można odświeżyć listy aktualizacji"
#11
0
Przepraszam ale nie rozumię, mógłbyś mi wytłumaczyć łopatologicznie jak mam to zrobić by się tych wpisów pozbyć i odzyskać sprawnośc systemu ?
#12
0
sudo nano /etc/apt/sources.list lub sudo nano /etc/apt/sources.list.d/ - dopełniasz Tab'em, wyskoczą Ci pliki jakie są dostępne, można je edytować lub skasować, nano to edytor tekstu dość prosty. W katalogu /etc/apt/sources.list.d/ będą pliki odpowiadające dodanym repo więc kasujesz plik, w /etc/apt/sources.list kasujesz wpisy w pliku bo może coś tam też być.
#13
0
A klikalnie:
menu, administracja, menedżer aktualizacji, edycja, źródła oprogramowania, hasło Smile, dodatkowe repozytoria, i odznaczasz n te repozytoria, w których nazwie jest google earth. Potem w oknie głównym menedżera klikasz odśwież. Zrobione.
#14
0
Jeśli chodzi o podpowiedz kolegi Pawlika to terminal wyrzuca mi jak poniżej w załączniku. Z kolei jeśli chodzi o radę od yahoob3 to wyskakuje mi poniższy komunikat, który zamieszczam równiez w załączniku


Załączone pliki Miniatury
       
#15
0
Przeszukaj ten katalog np sudo cat /etc/apt/sources.list.d/... (Tab- uzupełnia) i podaj listę tych plików. Ewentualnie jak zrozumiesz - potem jak wiesz jaki plik skasować sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/... i ta nazwa pliku. Plik ze zdjecia jest czysty. Szukaj repozytorium webupd8.
#16
0
(29-08-2019, 17:43)Pawlik napisał(a): Przeszukaj ten katalog np sudo cat /etc/apt/sources.list.d/... (Tab- uzupełnia) i podaj listę tych plików. Ewentualnie jak zrozumiesz - potem jak wiesz jaki plik skasować sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/... i ta nazwa pliku. Plik ze zdjecia jest czysty. Szukaj repozytorium webupd8.

TAB nie uzupełnia a co za tym idzie nie wyświetla mi się żadna lista plików chyba, że trzeba coś wpisać po d/... lub w zamian za te kropki


Ale ze mnie tępa dzida w zakresie Linuxa Big Grin...
#17
0
Bez kropek, kropki to przykładowy plik, albo ls /etc/apt/sources.list.d/
#18
0
Wyskakuje:

awwar@PawWar:~$ ls /etc/apt/sources.list.d/
nilarimogard-webupd8-bionic.list    official-package-repositories.list
pawwar@PawWar:~$ ls /etc/apt/sources.list.d/


?!
#19
0
daj sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/nilarimogard-webupd8-bionic.list
#20
0
(29-08-2019, 18:11)Pawlik napisał(a): daj sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/nilarimogard-webupd8-bionic.list

wklejam, wpisuje hasło i nic nie wyświetla...


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości