Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mint 19.2 nie widzi partycji przy instalacji
#1
0
Witam,
Jestem kompletnym laikiem.

Mam windowsa 7 wbudowanego w dysk laptopa. Nie chcę go tracić i chcę zainstalować Linux Mint 19.2

Wydzieliłem w windowsie partycję 100 gb gotową do instalacji linuxa a w instalatorze samego już linuxa nie mogę dojść do zrozumienia który to dysk bo go jakby nie było. Screen shot dodaje w załączniku do posta, macie jakiś pomysł?

Dzięki

   
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Mint 19.2 nie widzi partycji przy instalacjiTen dysk nazywa się u Ciebie "/dev/sda4" i ten trzeba wskazać podczas instalacji.
"Urządzenie do instalacji programu rozruchowego" pozostaw bez zmian.

Masz zrobioną kopię zapasową ważnych danych z Windows? Jeśli instalacja się nie powiedzie, możesz mieć problem - jak piszesz sam, nie znasz się na tym...
Odpowiedz
#3
0
Dzięki, spróbuję... albo poczekam

dziwię się tylko, czemu narzędzie do obsługi dysków pokazuje sda3 a instalator wyświetla sda4, dla mnie to logiczne, że to dwa różne dyski a na dodatek rozmiar GB nie zgadza się więc kompletnie nie rozumiem co system widzi.

Faktycznie jak instalacja nie wyjdzie i mi winde wetnie to będzie problem : )
Odpowiedz
#4
0
hmm faktycznie coś tu jest pomieszane czy aby przypadkiem jak zmieniałeś rozmiar partycji w windowsie to on nie utworzył partycji logicznej? Dysk masz partycjonowany jako MBR a tam możesz mieć tylko 4 podstawowe partycje(takie na których system może być zainstalowany) a u Ciebie widać że jest 5(masz 2 partycje nr. 3) dlatego instalator może chce coś namieszać żeby to wyprostować. Z tego co pamiętam jest możliwa konwersja z MBR na GPT bez utraty(ryzyko zawsze istnieje!) danych, zanim zaczniesz cokolwiek robić to kopia danych a potem można spróbować. Możesz też w wirtualnej maszynie odtworzyć swoją konfigurację dysku i tam poćwiczyć
Odpowiedz
#5
0
Mi te narzędzie do obsługi dysków coś nie do końca pasuje, bo pokazuje dwa razy partition 3.
Pokaż jeszcze z terminala co pokazuje fdisk -l
Odpowiedz
#6
0
I jeszcze możesz pokazać zrzut z menedżera dysków w windowsie, tam na bank jest napisane jaki jest typ partycji, ale podejrzewam że przy zmniejszaniu stworzyłeś logiczną partycje dlatego instalator się gubi a program do dysków nie do końca pokazuje o co chodzi
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości