Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
poskie znaki
#1
0
Czesc, mam problem z polskimi znakami na mint cinamone. Na ubuntu to dosc latwo poszlo, tutaj jest problem. Nie znalazlem tez zadnego watku na forum/tylko cos z francuska klawiatura/, ale poza tym nic. Pomozecie? Ktos wie jak zrobic?
#2
0
Nie rozumiem, język wybiera się na etapie instalacji.
A w zainstalowanym ustawia się w: https://linuxmint-installation-guide.rea...cales.html
#3
0
Problem polega na tym, ze zainstalowany mam polski pakiet Polski-UTF8 i dalej nie dziala, poza tym jak go mam to nie moge uruchomic terminala.
#4
0
Opisz jak instalowałeś system i ten polski pakiet.
Po instalacji paczki trzeba się przelogować lub zrestartować system.
#5
0
Pakiet Poland UTF-8 to polskie słowniki i dodatkowe tłumaczenia różnych programów ale nie ma on nic wspólnego z polskimi znakami na klawiaturze.

Polskie znaki to problem układu klawiatury. Jeśli nie wybrałeś polskiej klawiatury podczas instalacji to możesz to zrobić teraz:
Klawiatura > Układ > + > Polski

Jeśli to zrobiłeś i wciąż nie działa to wykonaj to polecenie w terminalu i zrestartuj komputer:

Kod:
sudo sed -i '6s|.*|XKBLAYOUT="pl"|' /etc/default/keyboard \
&& sudo dpkg-reconfigure xkb-data

Czy pobrałeś wszystkie aktualizacje w menedżerze aktualizacji po instalacji? To może pomóc z terminalem.
#6
0
Hej, dzięki za odzew, coś musiało być nie tak z instalacją. To znaczy zrobiłem ją na język angielski, potem chciałem przełączyć na język polski, ale tak, żeby system /katalogi itp były w języku angielskim, ale klawiatura zawierała wszystkie polskie znaki. Niestety, z jakiegoś powodu to nie działało, tym gorzej że wtedy terminal nie chciał w ogóle odpalać(oprócz tty1,2..). No nic, po prostu przeinstalowałem i od początku ustawiłem język polski. Gdzieś musiałbyć błąd albo coś zj*****(dzieci! Wink), choć raczej wszystko wg standardowej procedury instalacji/rufus, iso, dualboot/. Na razię będzie język polski wszędzie. Dzięki za pomoc, może komuś się przyda. Pzdr


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości