Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Mint na dysku ssd
#11
0
(01-09-2019, 12:32)dedito napisał(a): Dlaczego trzeba pobawić się TRIM?
Czemu ograniczyć użycie SWAP i hibernacji?
"Zwiększyć żywotność dysku SSD"
Dlatego proponowałem ograniczenie swap i hibernację aby nie obciążało SSD i dłużej żyło.
#12
0
(01-09-2019, 13:53)Nicekovsky napisał(a):
(01-09-2019, 12:32)dedito napisał(a): Dlaczego trzeba pobawić się TRIM?
Czemu ograniczyć użycie SWAP i hibernacji?
"Zwiększyć żywotność dysku SSD"
Dlatego proponowałem ograniczenie swap i hibernację aby nie obciążało SSD i dłużej żyło.

Ten dysk zdąży się zestarzeć i będzie wymagał zmiany na większy.
W typowych desktopowych zastosowaniach nie ma sobie co tym zawracać głowy.
#13
0
Ja SWAP przeniosłem na HDD. Na SSD jest tylko główna partycja / i nic więcej. A z tym zużyciem nie wiem czy to taka sielanka jest. Ja zainstalowałem win 10 plus aktualizacje potem minta wraz zaktualizacjami i w SMATY wyszło że już jest zużyte prawie 1TB. Jak tak dalej pójdzie ty szybko osiągnę gwarancyjne 240 TB. A potem już jest bonanza. Zależy jak się trafi może pociągnąć dłużej możne nie nikt nie wie dokładnie. Takie moja jest zdanie. A znam ludzi gdzie którzy wieczorem wyłączyli sprawny komputer a rano już nie dało sie go włączyć bo dysk stwierdził że już jest koniec. Była dostępna tylko partycja wielkości 5 MB i nic więcej.
#14
0
Wystarczy śledzić tablicę SMART i współczynnik TBW.
Ja w swoim 5-letnim dysku mam TBW=105TB, czyli dawno przekroczyłem gwarantowane przez producenta 75TB.
Mimo to WLC mam nadal na poziomie 100.
Oczekiwana minimalna żywotność tego dysku określana przez TBW w różnych testach wynosi 700TB.
Prosty rachunek daje temu dyskowi jeszcze jakieś 28 lat życia przy zachowaniu obecnej intensywności użycia.

Proponuję poczytać i zakończyć ten OT.
https://pclab.pl/pr70299.html
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje...w-ssd.html
Cytat:Na temat żywotności napędów SSD powstało wiele mitów. Są one niesłusznie powielane przez osoby, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy. W praktyce okazuje się, że zwykły użytkownik nie musi się niczym martwić, a napędy półprzewodnikowe przewyższają wytrzymałością dyski talerzowe.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości