Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edytor obrazów
#1
Question 
0
Sorki ale jestem trochę wku.... zdenerwowany i póki co nie wiem gdzie zamieścić taki temat. Czy jest jakiś prosty program który pozwoli mi łatwo i czytelnie na wycięcie fragmentu ze zdjęcia i potem wklejenie tego fragmentu w nowy plik i zapisanie go? Coś co łatwo robiłem poza Linuxem. Wkurza mnie, że nie widzę gdzie można to prosto wykonać. W GIMP serio nie widzę takiej opcji a patrzyłem w każde menu. Jak to się nazywa? 

Prosta czynność którą wykonywałem na okienkach zwykłym paint'em....
#2
0
GIMP to rozbudowany (mniej niż Photoshop) i musisz odpowiednio wiedzieć co i jak.
http://www.gimp.signs.pl/tutoriale/cut_paste.php
#3
1
Better response on post RE: Edytor obrazówOtwierasz obydwa zdjęcia w GIMP.
Menu: Narzędzia > Narzędzia zaznaczania > Zaznaczenie prostokątne.
Zaznaczasz fragment na pierwszym zdjęciu i klikasz na niego prawym klawiszem: Edycja > Skopiuj.
Zaznaczasz fragment na drugim zdjęciu i klikasz na niego prawym klawiszem: Edycja > Wklej.
Menu: Plik > Zastąp (tu będzie nazwa drugiego zdjęcia) > Wyeksportuj.
Przy zamykaniu GIMP odrzuć zmiany.
#4
0
Możesz też spróbować programu Krita, mi o wiele lepiej leży niż Gimp
#5
0
Taki prosty odpowiednik Painta to KolourPaint.
#6
0
Ja bym jeszcze obejrzał XnView MP, do zastosowań domowych jest free a ma sporo różnych pomocnych rzeczy i swojego czasu to właśnie nim zdjęcia przycinałem (+drobne korekty obrazu). Prostszy od gimpa (którego nie chciało mi się uczyć bo nie używam) i pozwala na katalogowanie (i sporo innych zadań).
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości