Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Tło ekranu logowania
#1
0
Witam. Chodzi mi o tło ekranu logowania.Jeżeli zmienię tło na własne to i tak po wylogowaniu na ekranie logowania mam tło z pulpitu.
Może ma to jakiś związek że mam  cztery konta? Dziękuję.
#2
0
#3
0
Tło wrzuć do katalogu:
Kod:
/usr/share/backgrounds/linuxmint
jako root (PPM - otwórz katalog jako administrator)
#4
0
(06-09-2019, 20:21)yahoob3 napisał(a): Tło wrzuć do katalogu:
Kod:
/usr/share/backgrounds/linuxmint
jako root (PPM - otwórz katalog jako administrator)
Niestety nic nie pomogło dalej pojawia się tło pulpitu.Dziękuję.
#5
0
[Obrazek: hihipng_qssshxq.png]
Ustawienia systemowe (Menu start i okienko koła zębatego na lewej stronie) --> na samym dole masz zakładkę "Ekran logowania" --> i klikasz obrazek w Polu "Tło i wybierasz" 
[Jak na obrazku]

Jeśli wklejasz tekst, np. z jakiegoś zaawansowanego edytora (Writer, Word) użyj Ctrl+Shift+V - wkleja wtedy czysty tekst, bez formatowania.
#6
0
Hmmm... dziwne, ale trzeba obraz (w formacie png) wrzucić do katalogu o którym pisałem wcześniej i zmienić mu nazwę na taką samą jak jeden z plików, które już tam są  - w trybie administratora, zmieniając jednocześnie nazwę oryginalnego pliku, np. jak na załączonym obrazku.

  [Obrazek: LIRmObtl.png]



UWAGA EDIT:
Wystarczy, że wklejony plik jest w formacie PNG.

Teraz zadziała.
#7
0
Niestety nic nie pomogło. zrobiłem jak pisaliście i zrobiłem to dobrze. Na LM 19.1 jak i na LM 19 również nie działało.
Komputer nowy Mint wgrany od nowa. Na laptopie również nie działa.
Ale Dziękuję bardzo za poświęcony czas. Pozdrawiam.
#8
1
Better response on post RE: Tło ekranu logowaniaSpróbuj wyłączyć "rysuj tła użytkowników" i "rysuj siatkę", jak na załączniku...


Załączone pliki Miniatury
       
#9
0
(07-09-2019, 12:31)yahoob3 napisał(a): Spróbuj wyłączyć "rysuj tła użytkowników" i "rysuj siatkę", jak na załączniku...


 Pomogło kto by pomyślał.
 Wielkie dzięki. Pozdrawiam.
#10
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości