Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Słaby transfer (qBittorrent)
#1
0
Witam.
Przesiadłem się na linuxa (Cinnamon), wszystko byłoby w porządku gdyby nie kiepski transfer w programie qBittorrent. W zaporze sieciowej (włączona) zauważyłem listę reguł jednak brak tam w/w programu. Przez przeglądarkę prędkość jest w porządku. Co do pingwina jestem zielony, tak więc tłumaczyć trzeba bardzo ,,łopatologicznie,, Wink
Pozdrawiam
#2
0
Może masz limity w samym qBittorrent.
#3
0
Limit dla pobierania/wysyłania jest nieograniczony, tak więc problem raczej musi być gdzie indziej.
Co do wspomnianej wcześniej listy reguł, zauważyłem tam program Deluge, dodałem do reguł, po czym pobrałem go przez menadżer oprogramowania i jest lepiej, choć szybkość pobierania to połowa pełnej mocy (torrenty z dobrymi seedami).
Rozumiem że normalnie po instalacji jakiegokolwiek programu powinno iść wszystko bez problemu jak w windowsie?
#4
0
A czy "systemowy" Transmission też ma ten problem?
Cytat:Rozumiem że normalnie po instalacji jakiegokolwiek programu powinno iść wszystko bez problemu jak w windowsie?

Kaganiec nakładasz sam, jeśli tego nie zrobiłeś, system nie nakłada ograniczeń.
#5
0
Transmission chodzi tak samo jak Deluge z połową prędkości, na windowsie było 9-10 MiB/s, teraz 4-5.
Może inne sterowniki do wifi?
#6
0
Zrób speed testa na Windows i Linux np. na https://www.speedtest.net/
#7
0
Windows zastąpiłem Mintem.
Tak jak pisałem przez przeglądarkę po wifi jest ok - 58 Mbps na speedtest.net.
#8
0
58/8 = ~7MB
Czyli masz prędkość do 7MB, pamiętajmy że to pliki torrent i szybkość pobierania, zależy od tego jaki upload ma inny użytkownik
#9
0
W ustawieniach wifi prędkość skacze do max 65 MB/s, na win10 co zaglądałem było ok 135, laptop jest cały czas w tym samym miejscu. Kolejna sprawa: czemu qBittorrent daje max 10-20 KiB/s?
#10
0
Widać problem jest w samym qBittorrent.
Kwestia prędkości samego łącza może wynikać z kiepskiego sterownika wifi.
Dalsze kroki: https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=304


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości