Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cairo-dock
#1
0
Siemanko,
Po raz pierwszy od zawsze postawiłem sobie cairo-dock'a i mam z nim problem, który wygląda tak
Kod:
rrico@rrico-GV72-8RE:~$ cairo-dock
warning :  (/build/cairo-dock-2Q_KQp/cairo-dock-3.4.1/src/implementations/cairo-dock-egl.c:gldi_register_egl_backend:232) 
  Cairo-Dock was not built with EGL support

============================================================================
Cairo-Dock version : 3.4.1
Compiled date      : Mar 17 2018 11:52:43
Built with GTK    : 3.22
Running with OpenGL: 1
============================================================================

g_file_test: assertion 'filename != NULL' failed
g_file_test: assertion 'filename != NULL' failed

(cairo-dock:5880): Gtk-WARNING **: 14:21:01.132: Theme parsing error: <data>:7:1467: The :insensitive pseudo-class is deprecated. Use :disabled instead.

(cairo-dock:5880): Gtk-WARNING **: 14:21:01.132: Theme parsing error: <data>:7:3649: The :inconsistent pseudo-class is deprecated. Use :indeterminate instead.
sh: 1: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/cairo-dock/cairo-dock-launcher-API-daemon: not found
warning :  (/build/cairo-dock-plug-ins-VqUvWF/cairo-dock-plug-ins-3.4.1/shortcuts/src/applet-drives.c:cd_shortcuts_list_drives:321) 
  couldn't detect any drives
warning :  (/build/cairo-dock-plug-ins-VqUvWF/cairo-dock-plug-ins-3.4.1/shortcuts/src/applet-load-icons.c:cd_shortcuts_build_shortcuts_from_data:310) 
  Shortcuts : can't monitor bookmarks
Pewnie sprawa prozaiczna ale nie mogę dać rady. 
Dodatkowe info - używam compiza (też od niedawna), jeżeli to ma wpływ.
Próbowałem dodać do autostartu ale też jest error wynikający z powyższych. Także po zamknięciu terminala się resetuje. Jak to jakoś bezbólowo rozwiązać? Coś doinstalować, przekonfigurować?
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
2. nie robi, to nie to
1. nie wiem jaki bym miał odpowiednik tego pliku dla LM mate, to było pisane dla unity i gnoma.
edit
Zrobiłem coś takiego
Kod:
[Desktop Entry]
Name=Cairo-Dock [MATE]
Comment=This session logs you into MATE
Comment[pl]=Ta sesja loguje użytkownika do środowiska MATE
Exec=mate-session --session=cairo-dock
TryExec=mate-session
Icon=
Type=Application
DesktopNames=MATE
Keywords=launch;MATE;desktop;session;
, pytanie czy zażre, zaraz obadam.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz
#4
0
A weź spróbuj uruchomić tak:
Kod:
cairo-dock -o
albo z -c zamiast -o
Odpowiedz
#5
0
Za pozno, pozamiatane.
Po stworzeniu tego mate.desktop padlo mi logowanie do pulpitu, nie robilem backupa. Wlazlem na recovery z debiana i zmienilem haslo, nie pomoglo. Przerzucilem na minta live i usunalem calkowicie. Teraz szukam contentu tego pliku zeby go odtworzyc, nieduzy byl ale i tak nie pamietam. Chodzi o
Kod:
usr/share/xsessions/mate.desktop
.
Dockowi juz podziekuje, dalem mu purge, znajde jakis prostszy albo wcale (moment temu mialem jakiegos DockX'a i smigal).
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz
#6
0
Emm, ale z czym masz teraz problem? Potrzebujesz tego pliku usr/share/xsessions/mate.desktop?
Odpowiedz
#7
0
Tak, chcialem mu content odtworzyc zeby sie pulpit odpalil, bo podejrzewam ze dock byl (powinien byc, moze byc) podpiety ze startem srodowiska. i przez fakt, ze samodzielnie stworzylem ten plik uwalilem logowanie do mate, bo ten plik chyba nie powinien byc taki "lustrzany" jak np. dla gnome i in. Porada z tego linka wyzej byla pewnie na starsze distro.

Dalsza sytuacja w nowym watku bo juz nie dotyczy cairo.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości