Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
awaria pulpitu - compiz
#1
0
Przez pomylke zaklikalo mi sie w Compizie 'zgodnosc z KDE', szybko odznaczylem ale mleko sie wylalo.
I teraz nie mam dekoracji okien, sa statyczne, a przede wszystkim nie mam taskbara (u mnie na gorze), widac tylko pulpit. Poszukalem w necie ale tam sa rozwiazania dla minta 15.x albo 17.x, obadalem kilka komend ale nie pomogly. Byl tez wariant w GUI, ale tutaj tez poleglem. Generalnie chodzi mi o to zeby wrocic do Marco albo zresetowac Compiz. W koncu wywalilem z .config katalogi dconf i compiz-1, tez nie pomoglo, bo po zalogowaniu byly tam znowu. Reinstalacji tez probowalem.

Z tego co wiem bylo sporo tego typu problemow na mincie, ale nie znalazlem sensownego rozwiazania, ktore by mi pomoglo na LM19.1
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz
#2
0
Próbowałeś tego polecenia? dconf reset -f /org/compiz/
Odpowiedz
#3
0
Tak, zresztą znalazłem twojego posta w innym wątku. I nic nie dało. Ale już rozwiązałem przez dconf reset -f / po prostu, co mi przywróciło do ustawień 'fabrycznych'.
Ciekawi mnie czemu ta komenda profilowana dla compiza niczego nie zmieniła.

Jakby nie patrzeć, konfigurację systemu mam od początku Smile

edit 
Poprawka: 
- dalej nie mam dekoracji okien, także zamykam Plik>zakończ
- i dalej nie mam możliwości zmiany rozmiaru i przesuwania
- a poza tym w GUI nie mogłem skorzystać z Menu>Preferencje>Okna bo był komunikat, że wybrany menedżer nie obsługuje funkcji na oknach (czy jakoś tak) - czyli jakby jeszcze Compiz był wybrany, a chciałem zmienić na Marco.

edit2
Już przywróciłem te opcje na oknach przez wybranie innego menagera wyświetlania.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości