Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Przejęcie/zamontowanie /home ze starego Ubuntu
#1
0
Kilka lat nie korzystałem z linuksa więc już nie bardzo pamiętam gdzie "ręce włożyć"
Kupiłem nowy dysk SSD i zainstalowałem na nim Tinę, ale mam stary dysk z Ubuntu i mnóstwo danych na /home, które chciałbym odzyskać.
Na tym starym dysku uruchamia się tylko W7, Ubuntu nie. Można jakoś przejąć /home ze starego dysku żeby skopiować dane?
Na zdjęciu układ partycji
[Obrazek: q9rihTYl.png]
#2
0
Partycje powinny być widoczne nawet jak odpalisz Live, skopiowanie samych danych to pikuś. Jeśli chcesz jeszcze jakieś ustawienia systemowe... w sumie...
nie bardzo widać te obrazki - wrzuć na imgur: https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=10
#3
0
Poprawiłem obrazek
#4
0
Smile Teraz jast OK Smile

To stacjonarka?
Jak podepniesz stary dysk (po zainstalowaniu Linuksa), to sobie spokojnie dane skopiujesz. Normalnie w okienku Smile
Tu żadnych zaklęć w terminalu nie potrzeba.
Utwórz sobie /home na osobnej partycji i do poszczególnych katalogów skopiuj dane. Ciągnięcie całego /home ma sens, jeśli stawiasz taki sam system, z takim samym środowiskiem graficznym. Przy czym trzeba pamiętać, żeby user był taki sam, jak na starym - nie trzeba kombinować... i kopiować z poziomu użytkownika - nie roota.
#5
0
Po kilku restartach (przepinanie kabli SATA) są katalogi starego Ubuntu, nie wiem dlaczego wcześniej się nie pojawiały
#6
0
Czyli się udało Smile
Błąd podłączenia.
Co do podmontowania starego home - też by się dało. Przy instalacji wskazać tę partycję, jako /home bez formatowania, ale... przy zmianie distro sens ma wywalenie wszystkich ustawień, poza konkretnymi programami (choć i to nie wszystkimi), np. .Thunderbird, czy .Mozilla i oczywiście katalogami z danymi.
#7
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości