Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autostart programu na wybranym obszarze roboczym
#11
0
(20-10-2019, 18:06)dedito napisał(a): Przesuń proces firefoxa w tło czyli spróbujcie tak:
Kod:
#!/bin/bash
firefox &
sleep 2
wmctrl -r firefox -t 1

Szybet1111 lecisz po piwo dla dedito - działa.

Cytat:Skrypt powinien mieć atrybut wykonywalności.
No, oczywista oczywistość Smile

Dla niezorientowanych:
- plik musi mieć prawa wykonania (ppm, właściwości, uprawnienia, zezwolenie na wykonanie..., rozszerzenie pliku to sh, czyli nazwa_pliku.sh.
Plik zapisujemy gdzieś w katalogu domowym użytkownika i w menu, preferencje, programy startowe dodajemy polecenie użytkownika, gdzie w polu polecenie wskazujemy ścieżkę do naszego skryptu, np. u mnie testowo to: /home/jw/Pulpit/wm.sh, można dodać opóźnienie, kilka sekund.

Działa.

EDIT:
Numery obszarów można sprawdzić poleceniem wmctrl -d - numer konkretnego obszaru, to pierwsza liczba w wierszu.
W powyższym przykładzie -t 1, to przeniesienie na DRUGI obszar roboczy.
#12
0
nie działa, czy to #!/bin/bash poproastu przepisac, nic nie zmieniac? gdy wpisuje adres w terminalu wyskakuje brak dostepu do polozenia
#13
0
Pokaż, opisz co tam robisz, bo jak na razie za bardzo nie wiadomo.
#14
0
Zaraz polecisz po drugie Smile
Tworzysz, np. na pulpicie pusty plik (ppm, utwórz nowy dokument, pusty dokument), zmieniasz mu nazwę na jaką chcesz (tylko bez spacji), aby po kropce było sh, np. plik.sh
Otwierasz go do edycji normalnie - dwuklikiem i wklejasz to, co powyżej...
Kod:
#!/bin/bash
firefox &
sleep 2
wmctrl -r firefox -t 1

zapisujesz i zamykasz. PPM i ustawiasz wykonanie pliku jak pisałem wyżej. Potem robisz dalej to co napisałem wyżej. Czego tu nie rozumieć?
#15
0
po prostu nie działa, wszystko zrobiłem według instrukcji.
a przy testowaniu, komenda wmctrl -r firefox -t 1 potrzebuje roota
#16
0
Coś musiałeś zrobić jako root, np. utworzyć plik, lub wrzuciłeś plik nie do swojego katalogu, w obrębie /home.
Właściwości pliku powinny wyglądać z grubsza tak:
[Obrazek: JlBYQthl.png]
jeśli w którymś z okienek masz root, to otwórz katalog, w którym jest skrypt jako administrator (ppm) i z poziomu admina zmień właściciela pliku na siebie. Można to zrobić szybko w terminalu, ale tak przynajmniej zobaczysz kto ma dostęp i jakie uprawnienia do pliku. Na terminal zawsze przyjdzie pora Smile

Pokaż, co wyświetli komenda whoami i może jeszcze groups.
#17
0
Kod:
oliwer@MINToliwer:~$ whoami
oliwer
oliwer@MINToliwer:~$ groups
oliwer adm cdrom sudo dip plugdev lpadmin sambashare
oliwer@MINToliwer:~$
poco ci to?...
po zmienieniu zeby inne programy mogly uruchamiac firefox sie wlacza lecz nie przeskakuje na inny obszar, dałem wiekszy timing dalej nic.
help:<
chce z linuxa zrobic ze jak uruchomie to mam wszystko gotowe i ladne Smile
#18
0
Po co? Big Grin
Nowi użytkownicy Linuksa zazwyczaj nie mogą sobie poradzić, jeśli nie są administratorami takimi, jak w Windows Smile

Wszystko, co opisałem wyżej robisz jako zwykły użytkownik, tworzenie pliku, edycja, komendy, żadnego sudo nie potrzeba.
Z tym przeskakiwaniem... uruchom sobie FF, potem uruchom terminal i wklej polecenie wmctrl -r firefox -t 1, pod warunkiem, że wmctrl -d wyświetli coś takiego:
Kod:
0  * DG: 1366x768  VP: 0,0  WA: 0,0 1366x741  Obszar roboczy 1
1  - DG: 1366x768  VP: N/A  WA: 0,0 1366x741  Obszar roboczy 2
2  - DG: 1366x768  VP: N/A  WA: 0,0 1366x741  Obszar roboczy 3
3  - DG: 1366x768  VP: N/A  WA: 0,0 1366x741  Obszar roboczy 4
i u ciebie ta jedynka będzie oznaczała drugi obszar roboczy.

Jeśli po wykonaniu polecenia wmctrl -r firefox -t 1 FF przeskoczy, to znaczy, że trzeba dłuższe sleepy Smile ustawić.
#19
0
Po prostu pokaż/opisz dokładnie krok po kroku, zamiast zdawkowego "nie działa" co robisz, wtedy będzie można stwierdzić gdzie popełniasz błąd.
#20
0
zrobilem wszystko co trzeba
jeszcze nie skonfigurowałem zbyt dobrze, ale działa wmiare
lecz discord wgl sie nie uruchamia, ma on okropnie duzy skrót do uruchomienia
czy w tym leży problem?


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości