Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana adresu MAC
#21
0
(28-10-2019, 21:37)dedito napisał(a): Coś tam robisz źle.
Może zmień port do którego się podłączasz.

Wydaje mi sie że dokładnie zrobiłem to co poleciłeś

1) Jak i gdzie zmienić port?


2) Czy możliwe że problem w tym że w adresie MAC mam drukropki (i przez to ISP robi problem?)
Odpowiedz
#22
0
Ad.1. W switchu.
Ad.2. Nie.
Odpowiedz
#23
0
(29-10-2019, 12:25)dedito napisał(a): Ad.1. W switchu.
Ad.2. Nie.


Co to jest switch? i jak tam zmienic ten port?
sorry przedszkolak jestemSmile
Odpowiedz
#24
0
W routerze lub w tym urządzeniu, do którego fizycznie wpinasz kabel "od internetu" powinno być kilka gniazdek. Wepnij wtyczkę w inną dziurkę Smile
To tak po ludzku mówiąc Smile
Odpowiedz
#25
0
a nie lepiej w tym ruterze albo innym urządzeniu ustawić ręcznie adres MAC? Wtedy wszystkie urządzenia będą na zewnątrz wyglądały jak to jedno, a na komputerze będzie można zostawić domyślne. Pamiętam że tak właśnie kiedyś zrobiłem jak rozbudowałem sieć w domu z jednego komputera bezpośrednio podłączonego skrętką do sieci, było mi łatwiej wpisać stary MAC niż się dogadać z administratorem sieci
Odpowiedz
#26
0
(29-10-2019, 13:08)Karpiu napisał(a): a nie lepiej w tym ruterze albo innym urządzeniu ustawić ręcznie adres MAC? Wtedy wszystkie urządzenia będą na zewnątrz wyglądały jak to jedno, a na komputerze będzie można zostawić domyślne. Pamiętam że tak właśnie kiedyś zrobiłem jak rozbudowałem sieć w domu z jednego komputera bezpośrednio podłączonego skrętką do sieci, było mi łatwiej wpisać stary MAC niż się dogadać z administratorem sieci

No jak autor ma pod ręką wolny router to tak też można zrobić Smile

Z opisu wynika, że w domu może być jedynie gniazdko, a dostępu do switcha czy routera już nie ma.
Odpowiedz
#27
0
Czy temat nadal aktualny? Rozwiązany?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości