Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Skaner na DCP-J315W nie działa
#1
0
Problem jak w temacie, drukarka śmiga aż miło (choć nie pokazuje poziomu tuszu, ale to można przeboleć)  a skaner ni chu chu.
Sterowniki wszystkie pobrane ze strony Brother'a i prawidłowo zainstalowane. Coś tu jeszcze w terminalu trzeba pomieszać żeby skaner ruszył?

Mint 19.2 Cinnamon
#2
0
Model znajdziemy sobie sami Smile

Najlepiej podaj pełną nazwę drukarki i jakie to sterowniki, łatwiej wtedy ponoć
#3
0
(28-10-2019, 00:38)Nicekovsky napisał(a): Model znajdziemy sobie sami Smile

Najlepiej podaj pełną nazwę drukarki i jakie to sterowniki, łatwiej wtedy ponoć

Model masz w tytule wątku, no i problem jest ze skanerem, drukarka drukuje Big Grin
#4
0
Niech zgadnę, kolega Traxx instalował drukarkę poprzez "Dodaj drukarkę" w... drukarkach, prawda? Smile
#5
0
Instalowałem według tego wątku: https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...26#pid3526

Tak jak pisałem, drukarka działa a skaner nie chce ruszyć.
#6
0
Jeśli zrobiłeś tak, jak pisałem w tamtym wątku (6 plików! - to ważne) i nadal nic...
Zrób to jeszcze raz, ale tym razem to, co się wyświetli w terminalu... po kawałku, bo będzie tego dużo wrzuć na forum pomiędzy znaczniki CODE (przepis w mojej sygnaturze).
#7
1
Better response on post RE: Skaner na DCP-J315W nie działaZnalazłem to gdzieś w sieci i po wpisaniu w terminal skaner zadziałał Wink

Była taka instrukcja gdzieś na starym forum ale nie można się na nie teraz dostać.

Kod:
sudo nano /lib/udev/rules.d/40-libsane.rule

sudo mkdir /usr/lib/sane
sudo cp * /usr/lib64/sane/* /usr/lib/sane/

sudo cp /usr/lib64/libbrscandec3.so.1.0.0 /usr/lib

sudo cp /usr/lib64/sane/libsane-brother3.so.1.0.7 /usr/lib/x86_64-linux-gnu/sane

sudo cp /usr/lib64/sane/libsane-brother3.so.1 /usr/lib/x86_64-linux-gnu/sane

sudo cp /usr/lib64/sane/libsane-brother3.so /usr/lib/x86_64-linux-gnu/sane

sudo cp /usr/lib64/libbrscandec3.so /usr/lib
sudo cp /usr/lib64/libbrscandec3.so.1 /usr/lib
#8
0
Super! Tak myślałem, że o to chodzi Smile

Oznaczam jako rozwiązany i zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości