Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z instalacją systemu operacyjnego
#1
0
Cześć. Uruchomiłam Linuxa Mint 19.2  z płytki DVD w trybie Live. Kliknęłam widoczną na pulpicie ikonę „Zainstaluj Linux Mint” i postępowałam zgodnie z instrukcją. Wybrałam opcje z usunięciem poprzedniego systemu (Windows 7) i z dodatkowo trwającym dłużej procesem (przepraszam, zapomniałam nazwy, ale chodziło o zwiększenie bezpieczeństwa, jakaś kopia czegoś). Na koniec dostałam komunikat, że instalacja została ukończona, a zaraz potem kolejny, aby uruchomić ponownie komputer. Po uruchomieniu ponownie system odtworzył się w trybie próbnym, nie wiem dlaczego, miał się już uruchomić normalnie. Kiedy weszłam w „Komputer” była tam nadal ta kopia WDC z małą ikoną kłódki. Uruchomiłam komputer jeszcze raz i teraz już tego nie ma. Czy muszę instalować Linuxa od początku? Co zrobiłam nie tak po pierwszej instalacji? Trzeba coś dodatkowo instalować żeby ten system zadziałał? Jeśli to ważne to posiadam model laptopa Dell E6400. Z góry przepraszam za mój brak znajomości profesjonalnego słownictwa. Dopiero zaczynam  Blush
Odpowiedz
#2
2
Better response on post RE: Problem z instalacją systemu operacyjnegoZadam może takie trochę naiwne pytanie. Czy wyjęłaś płytę przed ponownym uruchomieniem? Huh
Odpowiedz
#3
0
(01-11-2019, 05:30)xrm napisał(a): Zadam może takie trochę naiwne pytanie. Czy wyjęłaś płytę przed ponownym uruchomieniem? Huh
Nie wyjęłam Sad a jak chciałam później wyjąć to nie było w ogóle opcji wyłączenia komputera.

Dodano po pewnym czasie:
(01-11-2019, 05:30)xrm napisał(a): Zadam może takie trochę naiwne pytanie. Czy wyjęłaś płytę przed ponownym uruchomieniem? Huh
Spróbuję zainstalować jeszcze raz i tak zrobić
Odpowiedz
#4
0
Nie ma sensu instalować od nowa, wyjmij płytę i odpal normalnie.
Odpowiedz
#5
0
(01-11-2019, 01:36)Cynamonek napisał(a): Wybrałam opcje z usunięciem poprzedniego systemu (Windows 7) i z dodatkowo trwającym dłużej procesem (przepraszam, zapomniałam nazwy, ale chodziło o zwiększenie bezpieczeństwa, (...)

Jeśli wybrałaś opcję "Szyfrowanie nowej instalacji Linux Mint dla zwiększenia bezpieczeństwa" to powtórz instalację bez niej. Szyfrowanie niepotrzebnie komplikuje cały system. Zaznacz tylko opcję "Wyczyszczenie dysku i zainstalowanie Linux Mint".
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości