Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja Linux MX 19 obok Windows
#1
0
Witam, jak zainstalować Linux MX 19 obok Windows tak, aby była możliwość wyboru systemu? Tak jak jest to, np. w Linux Mint?



Nie używaj kolorków i formatowania tekstu, bo robi się nieczytelny - poprawiłem i przeniosłem wątek.
#2
0
#3
0
Nie znam instalatora MX, ale jeśli nie ma automatu jak w Mincie (zainstaluj obok windows) to najprościej chyba zainstalować najpierw Windows, zostawiając wolne miejsce na MX w ilości , tak myślę, że 30GB na system starczy z zapasem, oraz reszta na pliki użytkownika (katalog lub partycja home) w zależności od potrzeb, no i potem zainstalować MX na tym przygotowanym wcześniej wolnym miejscu.
#4
0
Tak wiem jak instalować lecz po instalacji nie wyskakuje dualboot tylko uruchamia się MX i już do windowsa nie mam dostępu , naprawa windows też nie wychodzi no i format i instalka od nowa .
Trochę to dziwne bo w Mint czu Ubuntu wszystko działa prawidłowo .
Nawet jak przygotuje dyski programem GParted tak jak pod Mint lub Ubuntu to po instalacji dalej nie ma wyboru DualBoot ??
#5
0
A prawidłowo zainstalowany grub2?
Może zrób update grub-a.
#6
0
Windows pewnie dalej jest tam gdzie był, naprawa bootloadera by wystarczyła.
Musisz dokładnie opisać co robisz.
Jest też bootinfoscript https://sourceforge.net/projects/bootinfoscript/ pomocny w takich przypadkach.
#7
0
Witam musiałem wszystko utworzyć na jednej partycji  ext4  czyli swap, home , root i boot jako root i teraz smiga jak należy .

Testuje jeszcze wersję pod stare komputery czyli antiX-19_386-full jeszcze lżejsza dystrybucja od MX 19 zrobiona na tym samym Debianie 10

Pozdrawiam .
#8
0
Jak lubisz klimaty Windows to spróbuj Q4OS.
#9
0
(05-11-2019, 11:10)dedito napisał(a): Jak lubisz klimaty Windows to spróbuj Q4OS.
Jak ręcznie zainstalować VirtualBox  bo ten w MX instaluje się ale pod koniec wywala błąd instalacji ??
#10
0


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości