Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja Linux MX 19 obok Windows
#11
0
Uruchamiam MX Instalator Pakietów > rózne > VirtualBox i instaluje , po chwili :




Kod:
Nie udało się zainstalować niektórych pakietów. Może to oznaczać,że zażądano niemożliwej sytuacji lub użyto dystrybucji niestabilnej,w której niektóre pakiety nie zostały jeszcze utworzone lub przeniesione z katalogu Incoming ("Przychodzące").
Następujące informacje mogą pomóc rozwiązać sytuację:
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
virtualbox : Wymaga: python3 (< 3.6) ale 3.7.3-1 ma zostać zainstalowany
Wymaga: python3.5 ale nie da się go zainstalować 
Wymaga: libgsoap10 ale nie da się go zainstalować
Wymaga: libpython3.5 (>= 3.5.0~b1) ale nie da się go zainstalować
virtualbox-ext-pack : Wymaga: virtualbox (>= 6.0.12-dfsg-0~) ale 5.2.4-dfsg-1~mx17+1 ma zostać zainstalowany lub virtualbox-6.0 ale nie da się go zainstalować
E: Nie udało się naprawić problemów, zatrzymano uszkodzone pakiety


I wyskakuje błąd :  Wykryto problem podczas instalacji , sprawdż wyjście konsoli .

Co mam wpisać w konsoli aby ręcznie zainstalować VirtualBox , pobrałem wersję dla Debiana 10 , jest w katalogu Pobrane co mam zrobić dalej ??
#12
0
Masz tam jakiś "bajzel" w repozytoriach.
Update: problem jest w samych repozytoriach systemowych, coś tam działają, także instaluj z repozytorium producenta.
Linka dostałeś, tam jest komplet informacji.
#13
0
Czyli zainstalować Linux MX na nowo ?? mam procesor 32Bit i instalowałem wersję 32Bit  .

Dodam że było 42 aktualizacje więc je zainstalowałem a póżniej jeszcze 4 i też je zainstalowałem czy to może być przyczyną ??
#14
0
Nie musisz instalować Linux MX na nowo.
#15
0
Nowy VirtualBox dla Debiana 10 jest 64Bit  ja ściągłem i uruchomilem wersję 32Bit dla Debiana 9  i w instalatorze pakietów wyskakuje coś takiego :

Bład : Zależność nie może  być spełniona : libvpx4 (>= 1.6.0 )
#16
0
Tak to nigdy nie zainstalujesz jak będziesz ręcznie ściągać pliki.
Musiałbyś poczytać o apt piningu, przynajmniej dopóki nie wyjaśni się sytuacja w repozytoriach systemowych.
W ogóle nie rozumiem sensu tej instalacji na jakimś zabytkowym procesorze 32bit, nie widzę w tym sensu.
Paczki 32-bit są tu https://www.virtualbox.org/wiki/Download_Old_Builds_5_2
#17
0
Jest to laptop z 2006 r  Intel 2x2GHZ  32Bit  , reszta chodzi normalnie ??
#18
0
2 rdzeniowy Intel 32-bit, to chyba jakiś Atom jest, nie wiem o jaką resztę chodzi.
W każdym razie w repozytorium producenta są obydwie paczki 64 i 32 bit.
#19
0
(05-11-2019, 18:30)dedito napisał(a): 2 rdzeniowy Intel 32-bit, to chyba jakiś Atom jest, nie wiem o jaką resztę chodzi.
W każdym razie w repozytorium producenta są obydwie paczki 64 i 32 bit.
INTEL CORE DUO T2450 2x2GHz .


https://ark.intel.com/content/www/us/en/...z-fsb.html
#20
0
Ten procek nie obsługuje wirtualizacji, co się wiąże z pewnymi ograniczeniami.
https://www.virtualbox.org/manual/ch10.html#hwvirt


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości