Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mięta się sypła
#11
0
To nie jest systemowa partycja home bo byłaby w wynikach df -h
Odpowiedz
#12
0
jak zwykle coś namieszałem przy instalacji :|
jakieś pomysły jak minta naprawić?
Odpowiedz
#13
0
Wskazówki zostały udzielone wcześniej.
Odpowiedz
#14
3
Better response on post RE: Mięta się sypłaPartycja systemowa ma rezerwę 5% którą możesz czasowo zmniejszyć do zera. Wykonaj to polecenie w konsoli:

Kod:
sudo tune2fs -m0 /dev/sda5

Jeśli uda się uruchomić Minta to później przywróć rezerwę 5% tym poleceniem w konsoli albo terminalu:

Kod:
sudo tune2fs -m5 /dev/sda5
Odpowiedz
#15
0
nie da się, nie widzi jako partycji ;/ i tak jest zbyt mało miejsca na dysku więc będę musiał przeinstalować
choć w sumie...

czy na załączonym obrazku usunięcie z i dodanie tam do partycji od linuxa zadziała? nie usunie danych?
zauważcie że windows widzi partycje linuxa jako puste Big Grin



poddaje się, daje łącze do dropboxa
zamordujcie mnie, ale wiedzcie że próbowałem :<
[Obrazek: OktnGd4.png]

Kolego jak wstawiać obrazki pisze w zasadach forum https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=10 .
Odpowiedz
#16
0
Proszę obraz wysłać jako załącznik Smile

Windows widzi partycje, ale nie wspiera ext - więc nie widzi plików xd
Odpowiedz
#17
0
Z poziomu Windows możesz jedynie przygotować miejsce dla Linuksa.
Ogólnie jest problem komunikacyjny, bo nie podajesz zbyt wiele informacji więc ciężko się domyślić co się kryje pod "nie da się".
Najlepszym wyjściem jest wg mnie przeinstalowanie zgodnie z oficjalnym poradnikiem instalacji i/lub naszymi poradnikami (patrz dział poradniki).
Zrobisz sobie przy okazji katalog boot w ramach partycji root i osobną partycję home , którą co prawda mógłbyś zrobić nawet na działającym systemie, ale to może być zbyt trudne w twoim przypadku.
Odpowiedz
#18
0
(14-11-2019, 02:25)Nicekovsky napisał(a): Proszę obraz wysłać jako załącznik Smile

Grafikę wstawiamy na forum używając przycisku IMGUR - po lewej, pod emotkami, obok okna edycji posta.
Odpowiedz
#19
0
(14-11-2019, 09:14)yahoob3 napisał(a):
(14-11-2019, 02:25)Nicekovsky napisał(a): Proszę obraz wysłać jako załącznik Smile

Grafikę wstawiamy na forum używając przycisku IMGUR - po lewej, pod emotkami, obok okna edycji posta.
Załącznik był jako przykład i tak samo pokazuje zdjęcie, nie trzeba wchodzić w podejrzany linkWink
Odpowiedz
#20
0
(13-11-2019, 22:34)Szybet1111 napisał(a): nie da się, nie widzi jako partycji

Co to znaczy "nie widzi jako partycji". Kiedy wykonałeś polecenie df -h to partycja była widoczna. Polecenie które podałem nie wymaga żeby partycja była zamontowana.

Jeżeli chcesz odzyskać dane to utwórz nośnik rozruchowy USB z Mintem. Będzie można z nim zrobić wiele rzeczy, na przykład wykonać w terminalu polecenie o zmniejszeniu rezerwy.

(13-11-2019, 22:34)Szybet1111 napisał(a): poddaje się, daje łącze do dropboxa
zamordujcie mnie, ale wiedzcie że próbowałem :<

Nie poddawaj się tak łatwo.  Smile
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości