Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mięta się sypła
#21
0
wyskoczył error, jak wrócę do domu to go przepisze

instalowalem według poradnika Sad

zrobiłem partycje, dałem do niej home. więc czemu to według was nie jest partycja home?
katalog boot? przecież takowy już istnieje pod /. stworzyć dla niego partycje?
czyli rozumiem że zrobić 3 partycje, dla root, home oraz /?
Odpowiedz
#22
0
Źle rozumiesz, na spokojnie poczytaj poradnik instalacji.
Odpowiedz
#23
0
Instalację i podział na partycje zrobiłeś prawidłowo, tutaj jedynym problemem jest zbyt mała partycja / jak na twoje potrzeby.

Jak się całkowicie wypełni partycję / to system się nie uruchomi. Ale w takich przypadkach polecenie które podałem powinno zadziałać. Także polecenie df -h powinno pokazać wszystkie partycje, nawet na innych dyskach.

Wygląda na to że w twoim przypadku wystąpiły jakieś dodatkowe problemy więc ponowna instalacja będzie najlepszym rozwiązaniem. Jak uruchomisz Minta z nośnika rozruchowego USB to powinieneś mieć możliwość skopiowania swoich plików, ale w tym przypadku nic nie wiadomo.
Odpowiedz
#24
0
@Szybet

Co do tamtych partycji wyżej, każda ma reprezentację w katalogu etc i tak powinieneś mieć:
- etc/home gdzie masz wszystkich pozostałych userów i ich katalogi
- etc/root gdzie masz katalogi tylko dla roota, z różnych przyczyn, chociaż konstrukcja podobna, zostało to wydzielone, głównie po to żeby nie majdrować.

Co do nowej instalacji:
robisz boot sector, / na system, jeżeli chcesz to swap (a jak nie chcesz to w pliku)
i osobno na innym dysku, albo na tym samym /home (tu masz wybór czy instalka domyślna czy zaawansowana).
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz
#25
0
dobra, racja. Przy okazji przejdę na cinnamon. szkoda mi tylko paru plików które robiły że system po starcie był gotowy do pracy tzn uruchamiał programy. Można je jakoś odzyskać?
Odpowiedz
#26
0
Można zrobić nowe, świeże i takie, o których się pamięta że są.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości