Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Microsoft w Mincie
#1
0
Zacznijmy od dobrej wiadomości. W wersji LM 19.3 przestarzały Notatnik Tomboy będzie zastąpiony przez Gnote. Tomboy to ostatni program przychodzący z instalacją który wymaga platformy Mono. Stworzona przez Microsoft platforma umożliwia instalowanie tych samych programów w różnych systemach operacyjnych. Pozbycie się Tomboy i Mono oznacza poprawę bezpieczeństwa i ulepszenie systemu. Gnote wspiera HiDPI, monitory o dużej gęstości pikseli.

Druga wiadomość jest tragikomiczna. Microsoft postanowił zmienić nazwę swojego oprogramowania antywirusowego z Windows Defender na Microsoft Defender i przystosować go do działania w systemach Linux.

>> Microsoft Confirms Linux Will Get Microsoft Defender ATP Antivirus In 2020

Microsoft będzie bronił Minta przed nieistniejącymi wirusami.  Big Grin
Nawet gdyby takie istniały to Microsoft Defender nie będzie różnił się w działaniu od pozostałych programów AV dla Linuksa, czyli i tak nie będzie w stanie nic wykryć, jedynie wszczynając fałszywe alarmy i powodując problemy podczas aktualizacji jąder.

Linux Mint nie wymaga oprogramowania antywirusowego. Takie programy nie tylko są obciążeniem dla systemu ale także mogą być dla niego źródłem zagrożeń, ponieważ mają dostęp do całego systemu. Użycie ich daje jedynie fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Microsoft Defender na pewno nie będzie popularny wśród tych którzy wybrali Minta żeby uciec przed dyktatem Windowsa.
Odpowiedz
#2
0
Jak ktoś nie potrafi myśleć i ściąga z różnych stron to nawet mając Linuxa możesz złapać wirusa, więc antywirus się przyda Wink

Nie ma takiego systemu, gdzie nie ma wirusów Big Grin
Odpowiedz
#3
0
To wymień jakieś wirusy które są zagrożeniem dla Minta i można z nimi walczyć za pomocą antywirusa.  Smile

Przed szkodliwym oprogramowaniem (malware) które jest zagrożeniem dla Minta nie obroni cię Microsoft Defender ani AV którego używasz.
Odpowiedz
#4
0
Hmm, Windows i Mac OS się liczą? Big Grin

Tak na serio to nigdy nic nie wiadomo
Odpowiedz
#5
1
Better response on post RE: Microsoft w MincieSystem jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo. Wieloletnie badania na ochotnikach dowiodły, że najczęstsza przyczyna najsłabszego ogniwa siedzi po drugiej stronie klawiry Smile

Linux Defender? no troche sie ubawiłem LOL
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | 4.15.0-69-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060
Odpowiedz


Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości