Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mulenie Systemu
#1
Information 
0
Witajcie. Dużo słyszałem, że Linux to taki system który raczej nie zawiesza kompa na 20 minut.
Co zatem się dzieje, ponieważ ostatnio prawie codziennie wieczorem Linux przypomina mi Okienka. Komp zaczyna mocno coś robić przez co nawet przeglądarka (Brave) się zawiesza tj nic nie można zrobić. Tak bardzo chciałem uwolnić się od zamulania Okienek a tutaj takie coś.

Czym to może być spowodowane? Migawkę mam włączoną raz na tydzień a nie codziennie więc co innego może tak zajmować system/lapka?
Chętnie sprawdzę jaki to proces wtedy ostro muli system ale jak to sprawdzić?

Miałem nadzieję na większą płynność niż na Okienkach :-)

Pomożecie?
Odpowiedz
#2
0
Jest od tego menadżer zadań w formie graficznej, pod konsolą jest dobry htop. Nie zganiaj wszystkiego od razu na linuksa, może to od czegoś innego tak jest.
Odpowiedz
#3
0
Gdzież bym śmiał. Może jakiś inny program to powoduje i chciałbym wiedzieć jaki :-)
Odpowiedz
#4
0
Szklana kula nadal w serwisie...

Zamiast pisać nic nie wnoszące posty, kiedy komputer znów zacznie mulić spróbuj uruchomić (nawet wcześniej - niech sobie chodzi w terminalu) to o czym pisał Pawilk, htop lub po prostu top i zobaczysz jaki proces tak zawala system. A może to "tylko" wyciek pamięci z jakiegoś programu? Who knows Smile
Pamieć sprawdzisz poleceniem free.
Odpowiedz
#5
0
Kuba jak zawsze w Formie. Zawsze szybko i konkretnie pomoże. Medal bym Ci dał :-D
Odpowiedz
#6
0
(16-11-2019, 16:22)InfiniteLove napisał(a): Kuba jak zawsze w Formie. Zawsze szybko i konkretnie pomoże. Medal bym Ci dał :-D


Lap mulił znów i jakoś udało mi się uruchomić terminal i takie oto coś...

PS: Co to jest to RSYNC????? Czasami na parę sekund ten proces zabiera dużo więcej proc procka.

Dodano po pewnym czasie:
(16-11-2019, 15:14)yahoob3 napisał(a): Szklana kula nadal w serwisie...

Zamiast pisać nic nie wnoszące posty, kiedy komputer znów zacznie mulić spróbuj uruchomić (nawet wcześniej - niech sobie chodzi w terminalu) to o czym pisał Pawilk, htop lub po prostu top i zobaczysz jaki proces tak zawala system. A może to "tylko"  wyciek pamięci z jakiegoś programu? Who knows Smile
Pamieć sprawdzisz poleceniem free.

Sorki to miało być odpowiedź na Twojego posta... Poczekam na odpowiedź :-)


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#7
0
Sprawdź sobie harmonogram wykonywania migawek systemu.
Najlepiej wklej tutaj.
Odpowiedz
#8
0
(07-12-2019, 16:59)dedito napisał(a): Sprawdź sobie harmonogram wykonywania migawek systemu.
Najlepiej wklej tutaj.

Pewnie właśnie o to chodzi bo chcę otwotzyć timeshifta i pojawia się komunikat, że właśnie jest używana i zajęta a właśnie w tym momencie znów jest mulenie. Jak się skońćzy to pokażę :-)

Dodano po pewnym czasie:
(07-12-2019, 16:59)dedito napisał(a): Sprawdź sobie harmonogram wykonywania migawek systemu.
Najlepiej wklej tutaj.

Proszę bardzo.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#9
0
Odznacz testowo te weekly i zobacz czy pomoże.
Będziesz mógł dalej robić snapshoty wtedy kiedy sam zdecydujesz.
Odpowiedz
#10
0
[Obrazek: zWMLcxil.png]

Co to jest to "updatedb.m+"??? Nie zdążyłem złapać ale to ten proces przez parę minut mulił mi system :-)
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości