Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja w menadżer oprogramowania
#11
0
(25-11-2019, 08:30)dedito napisał(a): sudo apt-mark hold skypeforlinux i próbuj instalacji firefox przez menadżera oprogramowania.
Teraz niczego nie mogę zainstalować w menadzerze Sad teraz na "przycisku" jest napisane niedostępny, Juz nie ma napisu "zainstaluj". Niczego nie można zainstalować. Jak teraz zmienić na poprzednie ustawienia ?
Odpowiedz
#12
0
sudo apt-mark unhold skypeforlinux
Wcześniej pisałeś, że udało się zainstalować.
Być może "zaholdowało" większą ilość paczek.
apt-mark showhold
Odpowiedz
#13
0
(25-11-2019, 15:54)dedito napisał(a): sudo apt-mark unhold skypeforlinux
Wcześniej pisałeś, że udało się zainstalować.
Być może "zaholdowało" większą ilość paczek.
apt-mark showhold
 Jeszcze niczego nie instalowałem, tylko zniknął ten czerwony napis (następujace pakiety będą usunięte) i bardzo się ucieszyłem. Biorę sie za instalacje a tu lipa Smile na przycisku napisane niedostępny Sad  Zaraz sprawdze Twoje nowe kody.

Dodano po pewnym czasie:

sudo apt-mark unhold skypeforlinux
Wcześniej pisałeś, że udało się zainstalować.
Być może "zaholdowało" większą ilość paczek.
apt-mark showhold

 Jeszcze niczego nie instalowałem, tylko zniknął ten czerwony napis (następujace pakiety będą usunięte) i bardzo się ucieszyłem. Biorę sie za instalacje a tu lipa Smile na przycisku napisane niedostępny Sad  Zaraz sprawdze Twoje nowe kody.

Już ochłonąłem Smile wszystko powróciło do poprzedniego stanu.  Co zrobi ten kod?
Kod:
apt-mark showhold
Odpowiedz
#14
0
sudo apt-mark showhold pokaże listę "zaholdowanych" paczek.
Odpowiedz
#15
0
(25-11-2019, 16:09)dedito napisał(a): sudo apt-mark showhold pokaże listę "zaholdowanych" paczek.
Wpisałem w terminalu i nic nie pokazało.

Sorry, Muszę teraz oddać komputer mamie Smile Wszystko co mi napiszesz zrobię później. Mamy tylko 1 komputer, mama tupie nogami bo siostra się dobija na skype Smile Sorry

Dodano po pewnym czasie:
Wpisałem jeszcze raz i niczego nie pokazało.
Kod:
jacek@jacek-Veriton-S480G ~ $ sudo apt-mark showhold
[sudo] password for jacek:
jacek@jacek-Veriton-S480G ~ $

Dodano po pewnym czasie:
W menadźerze aktualizacji miałem komunikat że mam błąd w jednym pakiecie i że mam gdzieś go naprawić.

Ten uszkodzony pakiet to może ten od skype z wyszukiwarki Firefox. Może tylko tego skype uszkodzi a na nim nie zależy mi. Jestem tylko ciekawy, czy jeśli uszkodze skype (ten oddzioelny program) to jeśli zainstaluję go od nowa to nadal będzie normalnie działał.

  Nie chcę Ci już głowy zawracać, może samemu jakoś to rozszyfruję. Smile  Moze trzeba odinstalować tego skype na Firefoxie i wszystko się naprawi Smile a tego "właściwego" skype nie ruszy.
Odpowiedz
#16
0
Ustawienia powinny się zachować, także reinstalacja skypa nie powinna mu zaszkodzić.
Jednak u Ciebie się to nie uda bo apt będzie wymagał nowszej paczki wymienionej wcześniej i zostaniesz na lodzie.
Jedyne sensowne wyjście jakie widzę to aktualizacja systemu.
Można kombinować z tym zaholdowaniem paczek, które jak na razie się nie udaje, lub dorwanie starszej wersji paczki skype, ale to takie "druciarstwo".
Odpowiedz
#17
0
(25-11-2019, 19:20)dedito napisał(a): Ustawienia powinny się zachować, także reinstalacja skypa nie powinna mu zaszkodzić.
Jednak u Ciebie się to nie uda bo apt będzie wymagał nowszej paczki wymienionej wcześniej i zostaniesz na lodzie.
Jedyne sensowne wyjście jakie widzę to aktualizacja systemu.
Można kombinować z tym zaholdowaniem paczek, które jak na razie się nie udaje, lub dorwanie starszej wersji paczki skype, ale to takie "druciarstwo".
  OK Smile To zostawie wszystko tak jak jest. Na razie wiecej programów mi nie potrzeba, Firefoxa i Chrome mam w miarę nowe, Skype też działa, tylko nie widać obrazy przy włączonej kamerze. Z tym skype to troche dziwana sprawa Smile w skype na Firefoxie jest obraz z kam a nie ma głosy a na "zwykłym" skype nie ma obrazu a jest głos. Ale to już inna bajka Smile  Pozostaje mi korzystanie ze Skype na tym paskudnym windowsie jeśli będę chciał mieć obraz z kamery..

Dzięki za pomoc i cierpliwość Smile czegoś mnie nauczyłeś...
Odpowiedz
#18
1
Better response on post RE: Instalacja w menadżer oprogramowaniaZałóż ewentualnie nowy wątek na aktualizację systemu 17.3 do 18.3 z zachowaniem ustawień.
Odpowiedz
#19
0
Już to robię
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości