Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Nie łączy z Siecią
#21
0
(03-12-2019, 11:36)dedito napisał(a): Sory chyba miałem klapki na oczach jak patrzyłem na ping do 8.8.8.8, albo zmodyfikowałeś post.
W każdym razie masz dostęp do Internetu.
Prawdopodobnie zła konfiguracja DNS.
Jak już pisałem, czasem mam połączenie z Internetem na Linux'ach, ale b.często nie mogę go uzyskać.
Wtedy wstawiam do lapka dysk z Win7 i połączenie uzyskuję. Robię to niechętnie, bo polubiłem pracę na Linuksie.
---------------
Nie bardzo wiem co znaczy że zmodyfikowałem post.
Wynik ping 8.8.8.8 - podałem tylko rezultat końcowy.
Powinienem wstawić 361 wyników pośrednich ?
-------------------------
W chwili robienia tego testu miałem połączenie wifi i kablowe.
Nawet nie wiem które zostało wykorzystane.
Jeszcze raz przypominam, że nie korzystam z połączenia wifi.
Wyłączam je w routerze i przełącznikiem mechanicznym na lapku.
Specjalnie włączyłem je, bo chcieliście wireless-info.txt.
----------------
Jeśli chodzi o DNS, to wiem że jest coś takiego i że służy do połączeń.
Czy mogłem sam zepsuć jego konfigurację ?
Jeżeli tak, to jak to mogę naprawić ?
#22
1
Better response on post RE: Nie łączy z SieciąW menadżerze połączeń w polu dodatkowych serwerów DNS wpisz 8.8.8.8 i kliknij zapisz [Obrazek: AdObdYh.png]
Zrestartuj połączenie i sprawdź czy masz dostęp do www.
Bezprzewodowe możesz wyłączyć, nie jest już nam do niczego potrzebna.
#23
1
Better response on post RE: Nie łączy z SieciąU Ciebie będzie to wyglądało bardziej tak:
[Obrazek: epihrrgl.png]
#24
0
(03-12-2019, 20:03)dedito napisał(a): W menadżerze połączeń w polu dodatkowych serwerów DNS wpisz 8.8.8.8 i kliknij zapisz [Obrazek: AdObdYh.png]
Zrestartuj połączenie i sprawdź czy masz dostęp do www.
Bezprzewodowe możesz wyłączyć, nie jest już nam do niczego potrzebna.
Połączenie bezprzewodowe wyłączyłem w lapku.
Wpisałem 8.8.8.8 i Zapisałem. Mam połączenie z Siecią po restarcie.
------------------------------------------------------------
Zanim zgłosiłem problem na to forum, zgłaszałem go do Play.
Wymienili mi kartę SIM w modemie i coś synchronizowali. Sprawdzali sygnał i twierdzą że
ze strony Play jest wszystko OK. Sygnał jest teraz rzeczywiście b.dobry, chociaż wcześniej
(jak już pisałem), zdarzały się na speedteście kiepskie wyniki wysyłania (bliskie zeru).
Ostatnio częściej łączę się z siecią na Linux, ale jednak czasem coś się blokuje. Czasem
czekam pół godziny, przewijam PC, włączam i wyłączam router i połączenia nie nawiązuję
Pomyślałem sobie że modem Huawei E3372, lepiej współpracuje z Win7 niż z Linux'em ?
Chodzi o jakieś automatyczne dostosowanie. Może program E3372 zawiera jakieś ustawienia,
które nie przyjmuje Lunux ? Właściwie, musiał by czasem je przyjąć z czasem nie.
Porąbane to jest raczej Smile
-----------------
Co do resetu routera, to miałem z nim kiedyś problem. Wgrałem na niego oprogramowanie dostosowane
przez Play (ale akceptowane przez D-link) i straciłem dostęp do ustawień na stronie (hasło nie wchodziło).
Restart za pomocą spinacza nie resetował hasła. Serwis D-link pomógł mi odzyskać dostęp, ale router był
jeszcze wtedy na gwarancji. Obawiam się kłopotów i dlatego mam zamiar zrobić reset do ustawień fabrycznych
po Nowym Roku - chyba że uznacie to za priorytet.
#25
1
Better response on post RE: Nie łączy z SieciąCzyli temat rozwiązany?
#26
0
(04-12-2019, 11:46)dedito napisał(a): Czyli temat rozwiązany?
Rzeczywiście Linux łączy się teraz z Siecią inaczej. Na routerze jeszcze migają diody, a w Linux
już otrzymuję informację że mam połączenie z siecią przewodową (zanim faktycznie je uzyskam).
Faktyczne połączenie uzyskuję, gdy zapala się dioda w E3372 (czyli po minucie).
--------------------
Pytanie - Ten adres DNS powinien być, a go nie było ? Skasowałem go sam, czy modem go nie wstawił ?
Czy powodem blokad w połączeniach był brak tego dodatkowego DNS ? Czy ten dodatkowy DNS ma zostać ?
Jeżeli zresetuję router do ustawień fabrycznych i wgram nowe oprogramowanie, to powinienem wpisać też
ten dodatkowy DNS ?
-------------------
Może temat jest rozwiązany, ale będę pewien po kilku dniach, jeżeli połączenie nie będzie się blokować.
Oczywiście wstawię wtedy info. W związku z powyższym, chyba nie powinienem zamykać jeszcze tego wątku ?
#27
0
Z tym DNS to jest kwestia do sprawdzenia w serwerze DHCP, który masz na routerze Kiper.
To z niego dostajesz adresy DNS (wg twoich logów) i tam będzie prawdopodobnie błąd.
#28
0
(04-12-2019, 12:40)dedito napisał(a): Z tym DNS to jest kwestia do sprawdzenia w serwerze DHCP, który masz na routerze Kiper.
To z niego dostajesz adresy DNS (wg twoich logów) i tam będzie prawdopodobnie błąd.
Sprawdzę to, bo chyba mam zrzuty okien Routera sprzed kilku lat.
Jeżeli go tam nie ma, to czy połączenia mimo to są możliwe ?
Czy może pamiętasz jak w routerze nazywa się to okienko gdzie powinien być wpisany ten adres.
Jak już pisałem, chcę zresetować ten router i wgrać oprogramowanie D-Link.
-------------------
Obecnie w Lx to wygląda tak: Możliwe że wcześniej wcale go nie było ?
[Obrazek: 8Ck4GcXl.png]

A na stronie routera tak:[Obrazek: 7Ly7g3il.png]
Rozumiem że adres DNS powinien być wpisany jako podstawowy. Mam wpisać tylko 4 ósemki czy cały ?
#29
1
Better response on post RE: Nie łączy z SieciąJak widać nie ma tam określonych serwerów DNS.
Wpisz sobie tam preferowane adresy np. te wcześniejsze i będzie ok.
Pola WINS możesz zostawić puste.
#30
0
(04-12-2019, 13:14)dedito napisał(a): Jak widać nie ma tam określonych serwerów DNS.
Wpisz sobie tam preferowane adresy np. te wcześniejsze i będzie ok.
Pola WINS możesz zostawić puste.
Poczytałem sobie w Sieci na temat DNS-ów i zrozumiałem że dobrze jest tak jak jest teraz.
Powiedz mi jednak, czy opcja włącz serwer DHCP powinna być odhaczona ?
Chyba powinienem poczytać na temat zabezpieczeń routerów.
Polecisz jakiś przystępny artykuł ?


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości