Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja systemu 17.3 do 18.3 z zachowaniem ustawień.
#1
0
Jak mam zrobić aktualizację systemu 17.3 do 18.3 z zachowaniem ustawień ?.
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
(25-11-2019, 23:49)Y-me369 napisał(a): Popa :>

https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=599
 Widzę że to jest grubsza sprawa jak dla mnie Smile  Wystarczyło by mi zamienienie 17.3 na 18.3. Chętnie sformatowałbym wszystkie partycje Linuxa, złaczył je i wgrał nowego minta 18.3 albo 19.2, ale nie wiem czy nie skaszani się przez to windows7 (system na czarną godzinę) który prawdopodobnie nie da sie odpalić. Ciekawy jestem czy po zainstalowaniu nowego minta, wind7 będzie normalnie się odpalać...  Nie chcę wiele, tylko wymienić starego na nowego mintusa Smile pal licho stare ustawienie, skonfiguruję wszystko od nowa.
Odpowiedz
#4
0
Jak niczego nie pomylisz na etapie instalacji to Windows powinien się normalnie uruchamiać.
Wiadomo, kopia zapasowa to podstawa.
Samo przejście tak w skrócie nie powinno się wiele lub wcale różnić od normalnej instalacji.
Ten linkowany wątek omawia jeszcze inne kwestie poinstalacyjne, sama procedura instalacji jest opisana w kliku pierwszych wiadomościach.
Odpowiedz
#5
1
Better response on post RE: Aktualizacja systemu 17.3 do 18.3 z zachowaniem ustawień.Tak jak przy 17.3 wybrałeś automatyczną instalację obok systemu Windows, tak teraz będziesz miał opcję automatycznej wymiany 17.3 na 19.2. Windows pozostanie nienaruszony.
Odpowiedz
#6
0
(26-11-2019, 17:44)magnus napisał(a): Tak jak przy 17.3 wybrałeś automatyczną instalację obok systemu Windows, tak teraz będziesz miał opcję automatycznej wymiany 17.3 na 19.2. Windows pozostanie nienaruszony.
  Czyli wystarczy włożyć płytę DVD z Mint 19.2 i jak piszesz kliknąć na antomatyczną wymianę  Smile  i mogę cieszyć się nowiutkim mintem ?   
Twoje rozwiązanie mojego problemu jest idealne dla mnie Smile jeśli się uda, będę happy ... Smile
  Mam do wyboru Minta 18,3 i 19.2, którego mam wybrać ?
Odpowiedz
#7
0
Zawsze instaluje się najnowszą wersję bo jest najlepsza, chyba że ktoś ma problemy ze sterownikami.
Odpowiedz
#8
0
(26-11-2019, 19:00)magnus napisał(a): Zawsze instaluje się najnowszą wersję bo jest najlepsza, chyba że ktoś ma problemy ze sterownikami.
 Ja na szczęscie nigdyb nie miałem problemów ze sterownikami, nigdy ich nie instaluję Smile korzystam z systemowych.  Miałem starego kompa (dziadek miał ok. 20 lat(512R AM)) i nie mogłem instalować najnowszych mintów Smile Do 2018 r miałem minta 13, nowsze minty troche się muliły i musiałem zostać przy 13. Do dzisiaj zostało mi w głowie że najnowszy system będzie za ciężki Smile Ten co teraz mam też ma swoje lata. Nie jestem wymagający, wystarczy mi jak w miarę płynnie wszystko działa. Jeszcze trochę poczekam z instalką 19.2 do nowszej wersji 19.3.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości